Прем'єр Таїланду готовий розпустити парламент, щоб не допустити перевороту

Прем'єр Таїланду заявив, що буде боротися правовими засобами з опозицією і готовий пожертвувати парламентом, щоб не допустити нового військового перевороту в країні.

Прем'єр-міністр Таїланду Апхісіт Вечачіва заявив, що у протистоянні з опозицією буде до кінця боротися конституційними засобами і не допустить нового військового перевороту, навіть якщо це доведеться зробити ціною власного відставки або розпуску парламенту.

"Я не чіпляюся за владу. Я піду у відставку або розпущу парламент, якщо це стане вирішенням проблеми, але я не допущу військового перевороту", - заявив на сесії парламенту прем'єр Вечачіва.

Чутки про ймовірність нового військового перевороту поширилися в Бангкоку в зв'язку з введенням урядом режиму внутрішньої безпеки з 11 по 23 березня.

Особливий режим, який здійснюється відповідно до спеціального Закону про внутрішню безпеку, дає широкі права силовикам, передусім військовим. Блок-пости встановлюються на всіх магістралях, що ведуть до Бангкока з провінцій, і в самому місті біля урядових будівель в історичній частині столиці Таїланду.

Особливий режим дає силовикам, що розставляє блок-пости, право оглядати особистий транспорт і право особистого огляду громадян за підозрою в створенні загрози національній безпеці.

Уряд приймає жорсткі заходи безпеки у зв'язку з планами опозиційного масового руху "червоносорочечників" вивести на антиурядові демонстрації в Бангкоку 12-14 березня до мільйона людей.

"Червоносорочечники" - прихильники що знаходиться в еміграції колишнього прем'єр-міністра Таїланду Таксіна Чінавата, поваленого військовим переворотом у вересні 2006 року. Учасники руху вважають, що з часу перевороту демократія в країні була відновлена не повністю. Вони закликають до скасування конституції 2007 року і відновлення дії конституції 1997 року. Також вони вважають, що з їх лідером обійшлися несправедливо і намагаються створити умови для його повернення на батьківщину і в політику.

У 2007 році таїландський суд заочно засудив Чінавата до двох років позбавлення волі за "інсайдерську" операцію з нерухомістю, здійснену його дружиною під час його прем'єрства.

26 лютого цього року Спеціальна колегія Верховного суду Таїланду ухвалила вважати Чінавата винним у зловживанні службовим становищем та приховуванні доходів в момент вступу на пост прем'єра.

Вироком Верховного суду було конфісковано на користь держави близько 1,5 мільярда доларів активів Чінавата з 2,5 мільярдів, які на момент військового перевороту 2006 року зберігалися на рахунках сім'ї Чінавата в Таїланді. У 2006 році тимчасовий військовий уряд заарештувало всі активи екс-прем'єра, а потім ініціювало кримінальну справу проти Чінавата у Верховному суді.

Читайте також:

У Таїланді пролунала серія вибухів

Суд конфіскував у екс-прем'єра Таїланду половину статків

Вантажівка протаранила кортеж принцеси Таїланду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: