Прем'єр Великої Британії підписав угоду про Brexit

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На думку Джонсона, його підпис під цією угодою "віщує нову главу в історії" Великої Британії.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон у п'ятницю, 24 січня, поставив свій підпис під угодою про вихід його країни з Євросоюзу.

"Поважаючи демократичний мандат британського народу, сьогодні я підписав угоду, аби Велика Британія вийшла з ЄС 31 січня. Цей підпис віщує нову главу в історії нашої країни", - написав він у соцмережі Twitter.

Раніше цього дня угоду підписали президент Європейської Ради Шарль Мішель та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Голосування за ратифікацію угоди у сесійній залі Європарламенту заплановане на 29 січня. Напередодні профільний комітет Європарламенту підтримав ратифікацію угоди.

Нагадаємо, 23 січня британська королева Єлизавета ІІ схвалила закон щодо ратифікації угоди про вихід Великої Британії з ЄС, який днем раніше ухвалила Палата лордів.

Завершення Brexit до 31 січня було передвиборною обіцянкою чинного прем'єра країни Бориса Джонсона. На дострокових парламентських виборах, що відбулися в грудні минулого року, його Консервативна партія впевнено перемогла, отримавши абсолютну більшість.

Утім, угода про Brexit врегульовує лише термінові питання виходу Великої Британії з ЄС, тому на Лондон і Брюссель очікують подальші переговори щодо майбутніх торговельних відносин. Їх мають завершити до кінця перехідного періоду - 31 грудня 2020 року.

Відео Удару по економіці Великої Британії унаслідок Brexit все ж не уникнути - експерти

24 січня очільники Євросоюзу підпишуть угоду про Brexit. Напередодні ухвалений британським парламентом закон про Brexit підписала королева Єлизавета ІІ. Рішення про розлучення з Євросоюзом Лондон ухвалив чотири роки тому за результатами референдуму. У середу Європарламент збереться, аби обговорити і ратифікувати угоду.  

Удару по економіці Великої Британії унаслідок Brexit все ж не уникнути - експерти

 

Вибір редакції