Прем'єр Японії йде у відставку

Прем'єр Японії Сіндзо Абе сьогодні офіційно оголосить про свою відставку. ЗМІ називають Таро Асо наступником Абе.

Прем`єр-міністр Японії Сіндзо Абе сьогодні офіційно оголосить про свою відставку. Про це він вже заявив соратникам по Ліберальній Демократичній партії.

Цю інформацію вже підтвердили в партійному апараті, повідомляє Associated Press.

Повідомляється, що причиною для подібного рішення стало різке зниження рейтингу популярності Абе, невдача на виборах, а також пов`язані з його урядом скандали.

За іншою версією, прем`єр-міністр ухвалив рішення про власну відставку у зв`язку з небажанням депутатів японського парламенту погодитися з його планами збільшити військовий контингент у Афганістані, відзначає РБК. 

Тим часом, японський телеканал "Ен-ейч-кей" процитував генерального секретаря ЛДПЯ Таро Асо, який висловив думку, що Абе втомився. 

Японський прем'єр висловив надію, що його наступник буде обраний найближчим часом. Щоправда низка ЗМІ уже називають Таро Асо, який в попередньому складі уряду займав посаду міністра закордонних справ, одним з найбільш вірогідних наступників Абе.

Нагадаємо, Сіндзо Абе очолив кабінет міністрів лише рік тому, ставши наймолодшим керівником уряду в історії Країни сонця, що сходить. При вступі на посаду він заявляв про рішучість виправити відносини з азіатськими сусідами, переглянути Конституцію та підсилити роль країни на міжнародній арені.

Проте домогтися серйозного прориву в зовнішній політиці Абе не вдалося, а скандали, пов`язані з його урядом, виникали один за одним. Протягом останніх декількох місяців у відставку пішло декілька ключових міністрів, зокрема глава оборонного відомства Фуміо Кюма, який у публічному виступі виправдав атомне бомбардування Хіросіми і Нагасакі. На додачу, міністр сільського господарства Японії покінчив життя самогубством через фінансовий скандал, що також не додало популярності уряду Абе.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: