Прем'єр Японії може піти у відставку

Прем'єр Японії Синдзо Абе заявив, що може піти у відставку, якщо його уряд не зможе продовжити мандат на надання допомоги військам США в Афганістані.

Прем'єр-міністр Японії Синдзо Абе заявив, що може піти у відставку, якщо його уряд не зможе продовжити мандат на надання технічної допомоги військам США в Афганістані.

Абе повідомив про це перед від'їздом з саміту АТЕС в Сіднеї, сказавши, що у нього "немає намірів залишатися на своєму посту" і у разі поразки не має наміру "чіплятися за посаду".

Синдзо Абе
NEWSru.com
Японський прем'єр Синдзо Абе
Виступаючи перед законодавчими зборами, які відкрили у понеділок позачергову сесію, прем'єр-міністр призвав парламент продовжити дію закону, що забезпечує продовження місії японських ВМС в Індійському океані, де Токіо подає тилову підтримку країнам-учасницям антитерористичної операції в Афганістані.

Абе назвав службу ВМС "міжнародним внеском, який чекає світ від Японії". "Невже було б вірним вивести війська і відмовитися від нашого зобов'язання перед світовою спільнотою", - звернувся він з риторичним питанням до парламентаріїв і нагадав, що 24 японці загинули через теракти в США шість років тому.

Японський прем'єр підкреслив також, що він має намір провести "глибоку конструктивну дискусію з опозиційними партіями", щоб добитися їх підтримки закону.

Опозиція на чолі з Демократичною партією отримала крупну перемогу на липневих виборах у верхню палату парламенту і одержала там більшість місць. Тепер її політичного ресурсу вистачає на те, щоб заблокувати ухвалення будь-якого урядового законопроекту.

В той же час опозиція виступає проти продовження місії японських ВМС по підтримці міжнародної коаліції в Індійському океані, де Токіо з грудня 2001 року безкоштовно заправляє кораблі США і інших країн - учасниць антитерористичної операції в Афганістані.

Термін дії спеціального закону, який дає Токіо юридичні підстави для такої діяльності, закінчується 1 листопада.

В ході останніх контактів із Синдзо Абе в кулуарах саміту АТЕС президент США Джордж Буш і прем'єр-міністр Австралії Джон Говард в черговий раз підкреслили необхідність збереження японської присутності для підтримки операції.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: