Прем'єра Польщі вимагають відправити під трибунал за газову угоду з Росією

Польська опозиція зажадала від влади не підписувати невигідний для Польщі довгостроковий газовий контракт з Росією.

Представники польської опозиції, члени партії "Право і справедливість" мають намір відправити під Державний трибунал віце-прем'єра Вальдемара Павляка і прем'єра країни Дональда Туска, якщо ті підпишуть невигідний для Польщі газовий контракт з Росією.

Утім, Варшава вже заявила про намір заблокувати газову угоду з Росією у випадку, якщо національні газові компанії країн не вирішать низку спірних питань.

Зокрема, віце-прем'єр Вальдемар Павляк зажадав від "Газпрому" сплатити близько 100 млн доларів боргу за транзит російського газу, надати документа про нові тарифи транспортування газу з РФ польською територією і зменшити ціни на газ для Польщі.

"Немає підстав для того, щоб завершити міжнародну процедуру доти, поки не будуть узгоджені PGNiG і "Газпромом" гарантовані для Польщі вигідні умови колишніх і майбутніх розрахунків", - заявив він.

10 грудня Росія і Польща узгодили умови доповнення до міжурядової угоди про постачання російського газу, а Вальдемар Павляк заявив, що нова газова угода з Росією не містить в собі загроз для Польщі.

Контракт укладений до 2037 року на споживання щорічно 10,25 млрд кубометрів газу. На думку опозиції, таким чином чинний уряд практично підписується під монополією "Газпрому" на найближчі три десятиліття.

Читайте також:

Росія і Польща домовилися про постачання газу

"Газпром" назвав ціну на газ для України на 1 квартал 2010 року

Росія пообіцяла, що нової газової війни з Україною не буде

США озброять Польщу учбовими версіями ракет Patriot

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: