Прем'єри Естонії, Литви і Латвії подякували США за принципову зовнішню політику

Естонія, Латвія та Литва надіслали Бараку Обамі спільний лист, в якому висловили подяку за політику, яка у результаті привела до відновлення незалежності країн Балтії.

У п'ятницю, 23 липня, прем'єр-міністри Естонії, Латвії та Литви надіслали президенту США Бараку Обамі спільний лист, в якому висловили подяку за політику, яка у результаті привела до відновлення незалежності країн Балтії.

В листі глави урядів трьох країн згадали про те, як у липні 1940 року тодішній держсекретар США Самнер Уеллс поклав початок тривалій політиці невизнання радянської окупації і анексії. На думку авторів листа, це дозволило закордонним дипломатичним представництвам країн Балтії продовжити свою роботу, а мешканцям Естонії, Латвії та Литви дало силу і віру в продовженні боротьби за свободу.

"Як прем'єр-міністри Естонії, Латвії та Литви ми хочемо висловити вдячність і повагу американському народові за його сміливість і високоморальну поведінку, і хочемо подякувати вам, пане президенте, за цю вдалу зовнішню політику, яка перетворила Сполучені Штати Америки в маяк свободи для всіх пригноблених народів і демократів, які прагнуть йти вперед", - сказано в листі.

Нагадаємо, після того, як в 1940 році Естонія, Латвія і Литва стали республіками у складі Радянського Союзу, США відмовилися визнавати це рішення легітимним і дали можливість працювати дипломатичним представництвам прибалтійських країн у вигнанні.

Як прем'єр-міністри Естонії, Латвії та Литви ми хочемо висловити вдячність і повагу американському народові за його сміливість і високоморальну поведінку - автори листа

Зазначимо, що в липні минулого року колишні лідери Центральної та Східної Європи (ЦСЄ) написали Бараку Обамі відкритий лист, в якому закликали активніше співпрацювати і координувати дії в рамках НАТО та інших структур з метою не допустити посилення впливу Росії в регіоні.

Лист, під яким підписалися Лех Валенса, Вацлав Гавел, Олександр Кваснєвський, Вайра Віке-Фрайберга та інші, було написано в досить різкій тональності. Політики відкрито стверджували, що Росія перешкоджає спробам адекватної оцінки історії, намагається впливати на вектор безпеки країн ЦСЄ, вдається до методів економічної блокади і політично спрямованих інвестицій.

Читайте також:

США пообіцяли захистити Балтію від впливу Росії

Французькі винищувачі почали охороняти Балтію

Балтійські країни закликали прискорити вступ України до ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: