Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Прем'єром Австралії вперше стала жінка

48-річна Джулія Гіллард очолила австралійський уряд замість свого однопартійця Кевіна Радда, який останнім часом стрімко втрачав популярність серед населення.

Новим прем'єр-міністром Австралії вперше в історії країни стала жінка.

48-річна Джулія Гіллард змінила на цій посаді Кевіна Радда після внутрішньопартійного голосування правлячих лейбористів. До цього Гіллард три роки обіймала посаду його заступника.

Лейбористи побоювалася, що можуть зазнати поразки на прийдешніх парламентських виборах, якщо лідером партії залишиться Радд.

Згідно з опитуваннями, колишній прем'єр стрімко втрачав популярність. Насамперед - через своє рішення відкласти розгляд законопроекту про відповідальність великих підприємств за забруднення навколишнього середовища. Крім того, він запропонував ввести 40-відсотковий податок на надприбутки гірничодобувних компаній.

Нова глава уряду підтримує ідею про введення податку на надприбутки, але експерти очікують, що рішення Гіллард про розмір податку буде компромісним і покладе край суперечкам.

Кевін Радд очолював кабінет міністрів з 2007 року. Термін його повноважень став найкоротшим серед австралійських прем'єрів з 1972 року.

У жовтні 2010 року в Австралії пройдуть чергові парламентські вибори.

Читайте також:

Новим прем'єр-міністром Фінляндії стала жінка

Керівництво Литвою перебрали на себе жінки

Ісландія на чолі з прем'єром-лесбіянкою легалізувала гей-шлюби

"Феміністичний" рекорд в українській політиці побили комуністи

Залиште свій коментар

Вибір редакції