Прем'єром Данії вперше стане жінка

Звертаючись до товаришів по партії і коментуючи результати виборів, голова уряду Данії Ларс Лекке Расмуссен визнав поразку і побажав успіхів новому уряду.

На чолі датського уряду вперше постане жінка - 44-річна Хелле Торнінг-Шміт, яка очолює опозицію, що разом з лівими партіями Данії на чолі з соціал-демократами здобула перемогу на дострокових парламентських виборах.

Як повідомляє радіо Данії DR со з посиланням на результати попереднього підрахунку голосів виборців на виборах, що пройшли у четвер, 99,6% голосів виборців, за попередніми даними отримала ліва опозиція.

У правлячої консервативної коаліції - 86 мандатів (49,7%).

Звертаючись до товаришів по партії і коментуючи результати виборів, голова уряду Данії Ларс Лекке Расмуссен визнав поразку і побажав успіхів новому уряду.

"У Данії тепер буде новий соціал-демократичний прем'єр-міністр", - сказав він.

Лідер опозиції і майбутня голова нового уряду, звертаючись до членів своєї партії і виборцям, сказала, що шлях до влади був тривалим.

"Сьогодні - перехідний день в Данії... Сьогодні ми показали, що соціал-демократи залишаються великою силою", - сказала датський політик.

Лівий опозиційний блок представлений сьогодні в Данії чотирма партіями - соціал-демократичною, соціалістичною народною партією, червоно-зеленим альянсом і ліволіберальною "Радикалі Венстре".

Хелле Торнінг-Шміт народилася 14 грудня 1966 року в околицях Копенгагена. Членом соціал-демократичної партії стала в 1993 році, очоливши її в 2005 році. Депутат Європарламенту з 1999 по 2004 роки і член парламенту Данії з 2005 року.

Свого майбутнього чоловіка - британця, дипломата Стівена Кіннока вона зустріла під час навчання в університеті в Бельгії в 1992 році. Пара одружилася в 1996 році. У Торнінг-Шміт дві доньки - 12 і 14 років.

Датські ЗМІ і самі товариші по партії нерідко називають Хелле Торнінг-Шмідт "своєрідним для Данії соціал-демократом" - через інтерес до модної та елегантною одязі її нерідко називають "Гуччі-Хелле".

Коаліційний консервативний уряд, сформований ліберально-консервативною партією "Венстре" і Консервативною народною партією, перебував при владі в Данії з 2001 року.

За результатами останніх виборів, що пройшли в 2007 році, цей уряд підтримували данська народна партія, ліберальний альянс і партія християнських демократів.

Читайте також:

Партія Ангели Меркель програє на регіональних виборах

США не визнали легітимність виборів в Абхазії

Лідер Ємену готовий провести президентські вибори

ВідеоПрем'єром Данії вперше стане жінка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: