Прем'єром Таїланду вперше стане жінка

Дострокові парламентські вибори в Таїланді закінчилися переконливою перемогою опозиції. Її лідер, Йінглак Чинават, стане першою жінкою-прем’єром в історії країни.

Вперше в історії королівства прем'єром Таїланду стане жінка.

Дострокові парламентські вибори закінчилися переконливою перемогою опозиції. За даними виборчкому країни, партію "Для Таїланду", яку очолює Йінглак Чинават - сестра поваленого прем'єра - підтримали близько 50% виборців.

Переможці вже встигли пообіцяти амністію політв'язням. Як вважають аналітики, робиться це для того, щоб забезпечити законне повернення в країну Таксина Чинавата, який зараз знаходиться в імміграції.

Партія "Для Таїланду" на чолі з Йінглак Чинават - сестрою колишнього прем'єра країни - отримує 264 місця в Національній Асамблеї, проти 160 у правлячих демократів.

"Я б не стала говорити, що партія виграла. Краще сказати, що народ дав нам шанс послужити на благо країни. Нам потрібно буде дуже багато роботи. Необхідно згуртувати націю, поліпшити умови життя і примирити давніх супротивників", - заявила Чинават.

Чинний глава уряду чекати офіційних результатів не став: після перших даних екзит-полів було зрозуміло, що він зазнав нищівної поразки. Через кілька годин, Абхисит Ветчачива заявив, що залишає пост лідера Демократичної партії.

За ходом виборів пильно стежив і лідер опозиції де-факто. Колишній прем'єр Таїланду Таксін Чінават знаходиться в імміграції та керує своїми прихильниками з-за кордону. Незважаючи на те, що тепер його партія стає правлячою, повертатися на батьківщину він поки не поспішає.

Таксин Чинават був скинутий п'ять років тому під час воєнного перевороту. З тих пір країна не може вибратися із затяжної політичної та економічної кризи.

Експерти побоюються, що чергова зміна влади знову загострить конфлікт між так званими "червоносорочечниками" і "жовтими сорочками". Це протистояння часто закінчувалося вуличними боями, десятками загиблих і тисячами поранених.

Читайте також::

Принцеса Таїланду потрапила в ДТП під час візиту до Єрусалиму

У Таїланді готується державний переворот

У столиці Таїланду продовжили дію надзвичайного стану

ВідеоПрем'єром Таїланду вперше стане жінка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: