Прес-секретар звинуватив Буша у брехні

Колишній прес-секретар Білого дому розповів, що Джордж Буш і Дік Чейні змусили його повідомити журналістам брехню.

Скотт Макклеллан
Скотт Макклеллан звинуватив п'ятьох найбільш високопоставлених державних чиновників. (Фото: news.yahoo.com)
Таке зізнання Скотт Макклеллан робить в своїй книзі "What Happened" ("Що трапилося"), уривки з якої були оприлюднені у вівторок.

За словами Макклеллана, Буш і Чейні повідомили йому, що радник президента Карл Роув і глава апарату віце-президента Льюіс Ліббі "не причетні" до справи про розсекреченого агента ЦРУ Валері Плейм.

"Це було неправдою. Проте тоді п'ять найбільш високопоставлених державних чиновників, зокрема, президент США, заявили мені, що справи йдуть саме так, а я повідомив цю помилкову інформацію журналістам", - пише Макклеллан.

Білий дім вже категорично спростував заяву Макклеллана. "Президент ніколи не просив і ніколи не попросить своїх представників зі зв'язків з громадськістю брехати журналістам", - заявила прес-секретар Білого дому Дана Періно.

В той же час головна учасниця скандалу - Валері Плейм - повідомила, що визнання Макклеллана її не здивувало. "Єдине, що мене вражає, - заявила вона - це те, що Макклеллан згадав як джерело помилкової інформації не тільки Ліббі і Роува, але і Чейні з Бушем".

Карл Роув і Льюіс Ліббі позбулися своїх постів і були притягнуті до суду у зв'язку з скандалом, що вибухнув після розсекречення Валері Плейм - дружини високопоставленого дипломата Джозефа Уїлсона, який в 2003 році відкрито заявив, що Саддам Хусейн не купував компоненти для створення ядерної зброї в Нігері.

Інформація про покупку урану в Нігері була одним з ключових пунктів "іракського досьє", використаного США для обґрунтування початку військової кампанії проти Хусейна.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: