Преса розсекретила передвиборний план президента Мєдвєдєва

Аналітики Росії вважають, що виступ президента Дмитра Мєдвєдєва стане його заявкою на участь у виборах 2012 року.

Листопадовий виступ президента Дмитра Мєдвєдєва стане його заявкою на участь у виборах 2012 року, вважають аналітики. Головною темою послання буде підвищення рівня добробуту росіян за допомогою модернізації.

За час правління Мєдвєдєва зі сторінок газет не сходить слово "модернізація". Тепер у своєму третьому щорічному посланні президент, судячи з його змісту, вирішив пояснити, що цей економічний процес благотворно позначиться на рівні життя окремих громадян.

А чим вище рівень життя населення, тим більше політичних свобод громадяни мають у своєму розпорядженні, свідчить один з стандартів Мєдвєдєва. Так, з прийдешньою промови президента випливає, що за рахунок оголошеної їм модернізації одночасно і люди стануть жити краще, і політичних свобод у них буде більше.

Цією ж темою зайнялася партія влади. Їй буде присвячено форум "Єдиної Росії" "Стратегія-2020", який має назву "Соціальний вимір модернізації". Він пройде в середині тижня. Крім того, єдинороси заявили про намір створити новий рух "Росія, вперед!", До якого увійдуть бізнесмени, вчені і молодь, бажаючі взяти участь у модернізації країни. Партія влади розраховує, що члени руху стануть передовою групою модернізації.

Експерти відзначають, що різке посилення уваги Мєдвєдєва до соціальних питань не випадкове і пов'язано з наближенням федеральних виборів, вважає, зокрема, заступник директора Інституту політичних технологій Олексій Макаркін. На користь цього припущення свідчить також те, що Мєдвєдєв останнім часом почав змінювати імідж.

Експерт підкреслює, що тепер глава держави позиціонує себе як міцний господарник, інспектує магазини в регіонах, запросто спілкується з людьми на вулицях російських міст і навіть бере участь у ралі на "Перемозі": "Він прагне створити такий імідж, який би підійшов для майбутньої виборчої кампанії . Мєдвєдєв намагається піти від образу інтелігента у владі. У 2008 році він був обраний як наступник. Тепер йому треба показати, що було зроблено за роки його правління, продемонструвати власну ідентичність".

Крім того, спостерігачі відзначають, що можливість висунення кандидатури Мєдвєдєва на новий термін побічно згадувалася й раніше. 10 вересня прес-секретар президента Наталія Тімакова підкреслила, що завдання з модернізації, сформульовані Мєдвєдєвим у статті "Росія, вперед!", Довгострокові і не вичерпуються одним президентським терміном.

Як зазначила прес-секретар, модернізаційна повістка, запропонована Мєдвєдєвим, розділяється і більшою частиною суспільства, і урядом, і тому рішення цих завдань виходить за рамки одного терміну президентських повноважень. Аналітики сприйняли це як натяк на те, що глава держави збирається балотуватися ще на один термін.

Однак поки преса губиться в здогадах, яким чином буде діяти тандем напередодні виборів 2012 року. Спостерігачі відзначають також, що нинішній прем'єр-міністр Володимир Путін, схоже, не збирається йти з великої політики. Нещодавно у нього навіть з'явився сайт "путін-2012.рф", тоді як такого ж сайту для Мєдвєдєва не з'явилося. Втім, після галасу в ЗМІ заявка на реєстрацію цього порталу була відкликана.

Не менше запитань у політологів викликала і згадка Путіним у дискусійному клубі "Валдай" американського президента Рузвельта, який чотири рази ставав президентом країни. Іноземні спостерігачі відразу сприйняли це як знак того, що Путін збирається надовго повернутися в Кремль.

Крім того, з проекту федерального бюджету на найближчі три роки, схваленого напередодні урядом РФ, випливає, що прем'єр-міністр Володимир Путін в три рази впливовіший, ніж президент Дмитро Мєдвєдєв, оскільки контролює в три рази більші фінансові потоки.

Структури, безпосередньо підзвітні прем'єр-міністру, в наступному році отримають в своє розпорядження майже 7 трлн рублів бюджетних коштів. Підлеглі президента адмініструють тільки 2,14 трлн рублів. Причому ресурси прем'єрських структур рік від року зростатимуть, а президентських - падати. До 2013 року витрати бюджету перших повинні вирости майже до 7,5 трлн рублів, а друге - знизитися до 1,8 трлн рублів.

Читайте також:

Саакашвілі: Мєдвєдєв іде, і "поганий хлопчик" Путін повертається

У Китаї Мєдвєдєва прийняли як символ країни, що дала світу сталінізм

Буддисти оголосили Мєдвєдєва втіленням бога на землі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: