Презентовано проект базового договору ЄС

Португалія, що головує в ЄС, на засіданні голів МЗС країн Євросоюзу в понеділок офіційно презентувала проект нового базового договору ЄС.

Луіш Амаду, мініістр зовнішніх справ Португалії
news.yahoo.com
Проект нового базового договору ЄС представила Португалія, що нині головує в організації. На фото - міністр зовнішніх справ Португалії Луіш Амаду.
Португалія, що головує в ЄС, на засіданні голів МЗС країн Євросоюзу в понеділок офіційно презентувала проект нового базового договору ЄС, покликаний замінити європейську конституцію.

У понеділок міністри 27 країн-членів ЄС почали роботу над текстом 200-сторінкового нового документу, основні принципи якого лідери ЄС схвалили за результатами складних переговорів на червневому саміті в Брюсселі. Планують, що переговори з ратифікації нового договору Євросоюзу завершаться до саміту ЄС, що пройде 18-19 жовтня в Лісабоні.

Так званий "полегшений" договір, що, як очікують, набуде чинності в другій половині 2009 року після його ратифікації країнами ЄС, має замінити проект конституції ЄС, від якої європейські керівники вирішили повністю відмовитися.

Процес ратифікації конституційного акту, урочисто підписаного лідерами ЄС восени 2004 року в Римі, було припинено влітку 2005 року після того, як громадяни Франції й Нідерландів на національних референдумах відмовилися підтримати його.

Проект європейської конституції ратифікували парламентським шляхом і на референдумах 18 із 27 країн-членів організації.

Новий базовий договір про функціонування ЄС, відповідно до рішення учасників саміту в Брюсселі, збереже основні положення колишнього конституційного акту. У ньому не буде статі про прапор і гімн цієї регіональної організації. 

Проект Конституції Євросоюзу (Фото: eubookshop.com)
Проект Євроконституції завершився провалом через скептицизм громадян Франції та Нідерланідів.

Вирішено також відмовитися від посади міністра закордонних справ ЄС, яку передбачав проект конституції. Водночас збережено статтю про запровадження посади президента Європейської Ради, якого обиратимуть на два з половиною роки.

Як і зараз, у ЄС буде свій представник зі спільної зовнішньої політики й безпеки, але вже в ранзі заступника голови Єврокомісії.

Так звану формулу "подвійної більшості", згідно з якою рішення Ради (міністрів) ЄС вважається прийнятим, якщо за нього проголосували представники 55% держав Євросоюзу, в яких мешкає не менше 65% населення Євросоюзу, застосовуватимуть з 2014 року з перехідним періодом до 2017 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: