Президент Афганістану пригрозив перейти на бік талібів

Хамід Карзай виступив проти втручання іноземців у справи Афганістану: він попередив, що тоді дії талібів розцінюватимуться як опір проти окупантів.

Президент Афганістану Хамід Карзай пригрозив перейти на бік руху "Талібан", якщо закордонні партнери не припинять змушувати його до проведення реформ.

Таку заяву, за словами афганських парламентаріїв, президент зробив в суботу, 3 квітня, на зустрічі за закритими дверима.

Законодавці вважають, що слова Карзая слід розцінювати як гіперболу, однак, на думку місцевих журналістів, ремарки президента свідчать про зростання його схильності до конфлікту із західними покровителями.

Примітно, що зауваження про "Талібан" прозвучало всього через кілька днів після того, як Карзай звинуватив іноземців в організації фальсифікацій на минулорічних афганських виборах.

Як розповів один з депутатів - Фарук Марена, який представляє в парламенті східну провінцію Нангархар, - у своєму суботньому виступі Карзай попередив, що через втручання іноземців в справи Афганістану дії талібів можна буде розцінювати не як повстання проти законно обраної влади, а як опір проти окупантів.

Коментуючи останнє зауваження Карзая, представник Білого дому Роберт Гіббс висловив стурбованість від імені американців.

Тим часом афганські парламентарії вважають, що мета скандального виступу президента - домогтися симпатій консерваторів і тих, хто співчуває талібам. При цьому, на їхню думку, позбутися підтримки Вашингтона Карзай не боїться, США самі зацікавлені у присутності в Афганістані.

Читайте також:

Афганістан вимагатиме від Росії заплатити за 10-річну радянську окупацію

Обама почне переговори з "Талібаном", щоб обратися на другий термін

Ахмадінежад: США ведуть подвійну гру в Афганістані

Таліби обстріляли президента Афганістану: переплутали з британським прем'єром

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: