Президент Афганістану закликав "братів-талібів" повернутися в країну

Новообраний президент Афганістану закликав талібів до діалогу та участі в уряді.

Переобраний на другий термін президент Афганістану Хамід Карзай звернувся до "братів талібів" із закликом повернутися до Афганістану.

Виступаючи по національному телебаченню, він сказав, що має намір спробувати привести країну до миру настільки, наскільки це можливо.

"Світ стане можливим тільки тоді, коли всі афганці об'єднаються і заговорять одним голосом, працюючи разом в єдиному уряді, який представляв би всіх афганців", - відзначив Карзай.

Для повернення талібів в Афганістан офіційний Кабул має намір звернутися по допомогу до міжнародного співтовариства. На думку офіційної афганської влади, всі основні лідери талібів переховуються у важкодоступних районах сусіднього Пакистану.

Раніше президент Афганістану неодноразово звертався до лідера талібів мулли Омару і представникам його оточення із закликом до політичного діалогу, гарантуючи при цьому їх безпеку в плані відносин з присутніми в країні міжнародними силами.

Тим часом, незадовго до промови Карзая рух "Талібан" виступив із заявою, в якій назвало скасування голосування успіхом своїх зусиль щодо зриву виборчого процесу, а його повернення на президентський пост - "фарсом". Він також пообіцяв продовжити боротьбу з метою видворення іноземних військ з країни. "Вибори тільки пускають пил в очі народу, а всі рішення приймаються у Вашингтоні", - йдеться в комюніке талібів.

У своїй промові після підтвердження своїх повноважень Хамід Карзай привітав будь-яку участь опозиції в новому уряді країни. "Всі ми будемо частиною уряду Афганістану, який буде дзеркалом всієї країни, так, що всі себе в ньому зможуть побачити, - сказав Карзай, виступаючи з першою публічною заявою після перемоги. - Наш майбутній кабінет чекають докорінні зміни".

Він дав обіцянку вести реформи для того, щоб "викорінити корупцію" в країні, яка серйозно підірвала авторитет його адміністрації. Раніше до боротьби з корупцією главу афганської держави закликав президент США Барак Обама.

Нагадаємо, 2 листопада незалежна виборча комісія офіційно заявила про скасування другого туру президентських виборів, який був запланований на 7 листопада. Після того, як єдиний суперник чинного президента, колишній міністр закордонних справ Абдулла Абдулла зняв свою кандидатуру, проведення голосування стало безглуздим, і виборчком через два з гаком місяці після минулих виборів 20 серпня оголосив Карзая переможцем.

Карзай висловив жаль з приводу відмови його опонента від боротьби, вказавши при цьому, що "другий тур голосування був би кращий для Афганістану". Незважаючи на те, що раніше Абдулла відмовився від будь-якої участі на даному етапі в уряді Карзая, близьке оточення лідерів двох політичних таборів стверджує, що в останні дні між ними йшли консультації по можливості розподілу міністерських портфелей.

Читайте також:

Брат президента Афганістану отримує зарплату від ЦРУ

Другий тур виборів президента Афганістану скасовано

Хаміда Карзая оголосили президентом Афганістану

Таліби захопили будівлю місії ООН: вбито шістьох іноземців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: