Президент Афганістану зізнався в отриманні грошей від Ірану

Карзай визнав, що глава його канцелярії отримував гроші від Ірану, але назвав це виплатами, що були формою допомоги Афганістану з боку дружньої держави.

Президент Афганістану Хамід Карзай визнав, що глава його канцелярії отримував гроші від Ірану.

Разом з тим, Карзай підкреслив, що ці виплати були відкритими і були формою допомоги Афганістану з боку дружньої держави. За словами президента, уряд Ірану передавав Афганістану "п'ять або шість або сім сотень тисяч євро раз або два кожен рік". Карзай додав, що глава його канцелярії Умар Даудзай (Umar Daudzai) отримує гроші, виконуючи президентські розпорядження.

Про те, що глава канцелярії президента регулярно отримує гроші від керівництва Ірану, написала The New York Times. У публікації наводилися слова одного з афганських чиновників, який бачив, як іранський посол в Афганістані передав Даудзаю пластикові пакети з пачками євро.

За інформацією газети, Іран виділив наближеним Карзая мільйони доларів з метою зміцнити свій вплив в країні. Афганське керівництво, згідно з даними, які наводить газета, з цих коштів платило депутатам, головам племен і представників руху "Талібан" з метою забезпечити їх лояльність.

За оцінкою експертів, існування режиму Карзая цілком залежить від присутності в Афганістані американських військ і військ їхніх союзників по НАТО. Разом з тим, Кабул прагне підтримувати хороші відносини з сусідами, в тому числі з Іраном, незважаючи на те, що відносини цієї країни з Вашингтоном залишаються вкрай напруженими.

Читате також:

Бойовики напали на будівлю ООН в Афганістані

НАТО зізналося у вбивстві мирних жителів в Афганістані

У липні коаліція в Афганістані зазнала рекордні втрати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: