Президент Албанії прогнозує заворушення

Можливе рішення продовжити переговори щодо статусу Косово після передбаченого терміну може викликати заворушення косовських албанців.

Можливе рішення "трійки" Контактної групи продовжити переговори з майбутнього статусу Косово після 10 грудня, коли закінчується 120-денний термін передачі генеральному секретареві ООН доповіді міжнародних посередників, може викликати з боку албанського населення краю хвилю незадоволеності й заворушень, вважає президент Албанії Бамір Топі.

”Косово заслуговує на те, щоби стати незалежною державою, тоді як збереження нинішнього статусу кво не тільки не сприяє стабільності в краї, але й серйозно блокує процеси нормалізації обстановки", - сказав албанський лідер на прес-конференції в Тирані після зустрічі з тимчасовим прем'єр-міністром Косово Аґімом Чеку.

Своєю чергою, голова уряду Албанії Салі Бериша закликав косовських албанців "під жодним приводом не йти на поступки сербському екстремізмові". Він порадив албанському населенню Косово "згуртуватися навколо свого керівництва в ім'я великих принципів, які воно відстоює".

”Тирана закликає косовських лідерів зробити всі можливі кроки, щоб у тісній взаємодії зі США та країнами ЄС домогтися незалежності", - сказав Бериша.

Як повідомляє албанська інформаційна агенція АТА, Аґім Чеку подякував лідерам Албанії за тверду підтримку плану колишнього спецпредставника ООН з косовського врегулювання Марті Ахтисаарі, що передбачає підконтрольну незалежність краю.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: