Президент Австрії Хайнц Фішер переобраний на другий термін

На другому місці – мама десятьох дітей, праворадикал, дружина колишнього неонациста і противниця Євросоюзу - Барбара Розенкранц.

На президентських виборах в Австрії переміг чинний президент країни Хайнц Фішер.

Кандидатуру Фішера підтримали 78,94 відсотка виборців.

Вибори президента Австрії пройшли в неділю, 25 квітня. На вибори з'явилися 49,17 відсотків виборців. Явка виявилася значно нижчою, ніж на президентських виборах 2004 року - тоді цей показник перевищив 70 відсотків.

Суперниця Фішера, представниця ультраправої "Партії Свободи" Барбара Розенкранц набрала 15,62 відсотка голосів. Вона вже заявила, що в цілому задоволена виборами. Розенкранц звинуватила в своїй поразці низьку явку виборців, а також кампанію проти ультраправих, розгорнуту австрійськими ЗМІ.

Третє місце зайняв Рудольф Герінг, висунутий на пост президента "Християнською партією". Йому вдалося набрати лише 5,44 відсотка голосів. В основу передвиборної програми Герінга лягла боротьба з абортами.

Соціал-демократ Хайнц Фішер був обраний на пост президента Австрії у квітні 2004 року. Теоретично він має досить широкі повноваження, але на ділі президент Австрії здійснює в основному представницькі функції. Проте він може брати участь у формуванні кабінету міністрів і впливати на вирішення питань державної важливості.

Читайте також:

Тимчасовий уряд Киргизії призначив дату виборів

Офіційно: вибори президента Польщі призначені на 20 червня

У Судані почалися перші за 24 роки загальні вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: