Ми ніколи не мали президента без почуття сорому: реакція ЗМІ на саміт Трампа і Путіна

Американські ЗМІ не могли оминути скандал навколо прес-конференції президента США під час зустрічі з Путіним.

У понеділок, 16 липня, президент США Дональд Трамп провів довгоочікувану зустріч із російським лідером Володимиром Путіним. Весь світ затамував подих в очікуванні будь-яких важливих домовленостей між двома найпотужнішими ядерними-державами. Президенти США та Росії більше двох годин спілкувались тет-а-тет, лише у присутності перекладачів.

Можливо, певні важливі угоди і були досягнуті між двома лідерами, однак на спільний прес-конференції про щось конкретне вони не згадали, лише в загальних рисах окреслили порушені питання. Цікавіше стало після запитань журналістів. Одне з них стосувалось російського втручання у вибори в США, слідство щодо якого веде спецпрокурор Мюллер. Напередодні саміту воно офіційно висунуло звинувачення за втручання у вибори 12 співробітникам ГРУ Росії, таким чином, фактично, підтвердивши дані розвідки та знайшовши докази безпосереднього російського впливу на вибори. Але президент США вирішив інакше, публічно засумнівавшись у висновках американської розвідки та похваливши Путіна за його аргументоване та переконливе доведення, що Росія в американські вибори не втручалась. Фактично, Трамп втратив можливість публічно звинуватити Путіна в цьому та застерегти від подальших впливів.

Це породило шквал критики на батьківщині Трампа. Провал, зрада, фіаско, найгірша подія в історії – і це лише незначна частина того, що говорили про американського президента конгресмени, колишні політики та відомі люди в США. Дісталось Трампу і від керівництва власної Республіканської партії. За даними опитування Reuters/Ipsos близько 55% американців не схвалили такі дії президента США. У зв'язку з потужним скандалом Трампу екстрено довелось виправдовуватися: він дав прес-конференцію, на якій заявив, що обмовився під час свого виступу в Гельсінкі, а також терміново скликав нараду відповідальних за нацбезпеку США. У Сенаті вже хочуть офіційно заслухати свідчення перекладача Трампа щодо того, про що саме спілкувались тет-а-тет лідери США та Росії.

На відміну від політиків та американського народу, всередині країни Трамп веде особисту війну – зі ЗМІ, які не втрачають найменшого приводу покритикувати американського президента. Останній, своєю чергою, все погрожує їм банкрутством та називає їх "фейковими новинами".

TСН.ua зібрав найцікавіші матеріали американських медіа щодо скандальної прес-конференції Трампа.

"Припиніть, критики. Трамп сказав те, що завжди говорив про Росію" - The Washington Post

Колумніст видання Гері Абернеті запевняє, що абсолютно нічого екстраординарного не сталося, і Трамп як заперечував російське втручання у вибори, так і продовжує це робити. Він зазначає, що американський президент розуміє, що безкінечна кампанія із встановлення його зв'язків із Росією говорить про те, що на виборах просто переміг не той кандидат. Не той, кого хотіли бачити інші. А Трамп завжди лишається таким, яким він є, незалежно від того хто стоїть поруч.

Автор нагадує, що заяви про іноземне втручання в американські вибори були і у 2008, і у 2012 роках. Однак тоді це не набуло такого поширення через те, що перемагав завжди "правильний" кандидат.

"Навряд чи це (слова Трампа – ред.) було "зрадницьким" чи "здатним спричинити імпічмент" як занадто багато спікерів на телеканалах та Twitter-коментаторів істерично заявляли. Але це була дипломатична помилка, яка, на жаль, відволікатиме від встановлення необхідних контактів для зменшення напруженості між наддержавами".

ВідеоТрамп пояснив "обмовку" під час переговорів з Путіним щодо втручання РФ у вибори

Протести в Вашингтоні не вщухають, навіть лояльна до президента преса лютує, а конгресмени з обох партій ламають голову, що робити з нищівними для іміджу країни наслідками спільної прес-конференції Трампа та Путіна. Адже там американський президент фактично заперечив дані американської розвідки, заявивши, що вірить Путіну - той начебто довів, що Кремль не втручався в американські вибори. 

Трамп пояснив "обмовку" під час переговорів з Путіним щодо втручання РФ у вибори

"Президент без почуття сорому та безхребетна партія" - The New York Times

Автор видання Томас Фрідман у своєму матеріалі переконує, що у США є величезні проблеми через те, що їхній президент говорить все, що хоче, а його партія не здатна його стримувати. За його словами, у Трампа немає почуття сорому, а Республіканська партія є безхребетною і не може йому перешкоджати через страх втратити підтримку – і тому у президента США є занадто потужна влада. Автор розповідає, що через цю потужну владу Трамп може заперечувати будь-що, що він казав під запис, знаючи, що його партія намагатиметься його виправдати.

Шляхом вирішення цієї проблеми у матеріалі автор визначає вибори і перемогу на них саме демократів. Це змусить Республіканську партію переглянути свої погляди та дії, оновитися та стати сильною, чого так потребують США.

"Якщо ваше щеня паскудить на ваш килим, і ви кричите "Поганий собака", є великий шанс, що цуценя повісить вуха, його голова понуриться і він може навіть трохи пхинькати. Інакше кажучи, навіть щеня соромиться, коли його ловлять на гарячому. Це не стосується Дональда Трампа. День у день він доводить, що у нього немає сорому. Ми ніколи не мали президента без почуття сорому - і це стало величезним джерелом влади для нього і неприємностями для нас".

"Трамп ступає на небезпечний ґрунт, намагаючись виправдати російську агресію під час виборів у США" - USA Today

Редакційний матеріал видання ставить собі запитання – чому Трамп грає на руку Кремля, заперечуючи їхнє втручання у вибори? І відповідь знаходить лише в одному – визнавши російський вплив на американський вибір, Трамп фактично поставить під сумнів питання власної легітимності. І через це йому доведеться виправдовуватись перед американцями, чиї саме інтереси він захищає.

"Чому Трамп чіпляється за брехню, настільки зручну для Кремля? Можливо, тому, що правда порушить питання про легітимність його власної перемоги. Ось чому, коли репортер попросив його пояснити в понеділок, Трамп почав нападати на ФБР, агента ФБР, Департамент юстиції і кампанію Клінтон. Всі президенти досі розуміли аж до самих кісток, на якому боці вони перебувають. Що б не трапилося з розслідуванням Роберта Мюллера, Трамп тепер мусить виправдовуватись перед американцями, у якій площині лежать його інтереси, і це вже сам по собі обвинувальний висновок".

"Путін з’їв обід Трампа у Гельсінкі. Так виграти у Росії не можна" - Fox News

Навіть на лояльному до президента США телеканалі Fox News Трампа, хоч і не так жорстко, як інші ЗМІ, але все ж розкритикували. Автор Дуглас Шоен хоча і виправдовував необхідність зустрічі між американським та російським лідерами, але підкреслив, що Трамп мусив себе поводитися більш впевненіше та жорсткіше. За його словами, поведінка президента США під час прес-конференції лише більше допомогла Путіну грати в свою гру та вносити розбрат у ситуацію навколо.

"Для чинного президента США публічна заява, що він вважає, що іноземний лідер вище власного розвідувального управління, є приголомшливою. У той час, коли наша демократія стикається з серйозними загрозами, викликає глибоке занепокоєння той факт, що президент буде виступати на боці країни, яка напала на нас. Замість того, щоб протистояти Путіну, Трамп запропонував співпрацювати з Росією з деяких проблем, які спричиняє РФ. Як відзначають деякі дуже мудрі аналітики, ця стратегія походить на те, щоб дозволити злочинцю розслідувати свої ж злочини. Це нерозумно і наївно, і президент Трамп повинен діяти більш ефективно для руху вперед".

"Всі нервують, коли зустрічаються з начальством" - Джиммі Феллон

Ведучі популярних розважальних вечірніх шоу в США теж не лишились осторонь скандалу з прес-конференцією Трампа. А тому у властивій собі саркастичній манері також долучились до критики президента Сполучених Штатів.

Відомий ведучий Джиммі Феллон наголосив на тому, що Трамп дуже нервувався під час прес-конференції – і пояснив це тим, що всі нервують, коли зустрічаються з начальством. Він також не обійшов увагою і подарунок Путіна Трампу – футбольний м’яч. "Обережніше! Усередині м'яча дорогий записувальний пристрій. Тому говори просто в дірочку"

Ведучий Стівен Кольбер звернув увагу на те, що Трамп поклав відповідальність на втручання у вибори на обидві країни – США та Росію. У відповідь на це Кольбер змонтував промову Рузвельта після атаки на Перл-Харбор під час Другої світової війни: "7 грудня 1941 року - день, за який відповідальні обидві країни. У сенсі, якщо б ми не хотіли бути атакованими, ми б не ставили наші сексуальні кораблі в тій затоці".

Тревор Ноа пройшовся по американському президенту ще жорсткіше. "Якщо вас звуть Володимир Путін, то у вас був хороший день. Тому що президент США був на вашому боці в боротьбі між вами та Штатами, - розпочав він свій монолог і також звернув увагу на покладання відповідальності на втручання у вибори на обидві країни. - З одного боку, Росія втручалася у вибори в США. Але з іншого - у Америки були вибори, так що вона сама напросилася".

ВідеоБрехун! Трампа після переговорів з Путіним зустріли акцією протесту

Десятки людей вийшли на акцію протесту біля Білого дому після повернення Трампа з Гельсінкі, де відбулася зустріч з Путіним. Учасники акції тримали плакати з надписами "Брехун" і "Зрадник". Таким чином вони відреагували на слова президента США про те, що він не вірить у втручання Росії в американські вибори. Утім, пізніше Трамп заявив, що "обмовився" і згоден з висновками розслідування спецслужб США. 

Брехун! Трампа після переговорів з Путіним зустріли акцією протесту

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції