Президент Болгарії помилував медиків

Президент Болгарії підписав указ про помилування болгарських медиків, засуджених в Лівії до довічного ув’язнення.

Президент Болгарії помилував медиків
Повернення на батьківщину. (Фото:spiegel.de)
Президент Болгарії Георгій Пирванов у вівторок підписав указ про помилування болгарських медиків, засуджених в Лівії до довічного ув’язнення, які повернулися на батьківщину.

Болгарські медики, були засуджені за зараження лівійських дітей ВІЛ-інфекцією, у вівторок вранці прибули з Лівії до Болгарії. Літак президента Франції доставив медиків в аеропорт Софії. 

Президент Болгарії помилував медиків
В обіймах рідних. (Фото:spiegel.de)
П'ять болгарських медсестер і палестинського лікаря, нині громадянин Болгарії, було арештовано в 1999 році в Лівії за звинуваченням в умисному зараженні понад 400 дітей. Спочатку всіх їх засудили до страти, проте неділю тому цей вирок був замінений на довічне ув’язнення. 

Президент Франції Ніколя Саркозі, який повинен був у середу відправитися з візитом до Лівії, відвідає цю країну через два дні після звільнення болгарських медсестер і лікаря, повідомив секретар Єлісейського палацу Клод Геан. 

Президент Болгарії помилував медиків
Комісар ЄС Беніта Ферреро-Вальднер і перша леді Франції Сесілія Саркозі радіють вдалим переговорам. (Фото:spiegel.de)
"Через два дні президент Французької республіки попрямує до Лівії. Ясно, що цей візит не міг відбутися, якби болгарські медики не були звільнені, і цей аргумент дуже сильно вплинув (на візит)", - сказав Геан, який супроводжував дружину президента Франції Сесілію Саркозі під час її переговорів про звільнення болгарських медиків в Тріполі. Він також підкреслив, що переговори ґрунтувалися як на "гуманітарних аспектах", так і на політичних.

Президент Франції Ніколя Саркозі після повернення медиків до Болгарії заявив, що ні Франція, ні Євросоюз не платили Лівії за звільнення болгарських медсестер.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: