Президент Болівії подав у відставку після скандалу з підтасовуванням результатів виборів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Моралес керував країною 13 років.

Президент Болівії Ево Моралес подав у відставку. Це сталося на тлі скандалу зі звинуваченнями у підтасовуванні результатів президентських виборів.

Подати у відставку Моралеса закликали глава болівійської армії та шеф поліції, передає ВВС. Міжнародні спостерігачі також заявляли про маніпуляції на виборах.

Раніше Моралес погодився провести дострокові вибори у відповідь на протести, викликані підозрою у фальсифікації результатів виборів з боку чинного президента Ево Моралеса. Громадяни країни вимагали переглянути результати першого туру президентських виборів, відставки президента, змінити виборчу систему.

20 жовтня у Болівії відбулися президентські вибори. За першими даними виборів стало зрозуміло, що Моралесу не вдається перемогти у першому турі. Однак, за болівійськими законами, він зможе вже стати президентом, якщо різниця між першим та другим місцем складатиме понад 10%, а переможець набере понад 40%. Після опрацювання 98,09% бюлетенів Моралес набирає 46,77% голосів, а його опонент Меса – 36,75%. Таким чином, чинний президент Болівії обходить свого опонента на 10,02%. У людей викликало занепокоєння те, що виборча комісія країни за результатами опрацювання майже 84% голосів показала такі результати – 45,3% за Моралеса та 38,2% за Месу. Раптом підрахунок зупинився і не оновлювався майже цілу добу, а згодом показав перевагу Моралеса. Це викликало масштабні підозри у фальсифікації голосів. За даними уряду, двоє людей загинуло під час протестів.

31 жовтня Моралес погодився провести аудит результатів голосування за моніторингу урядів інших держав – Іспанії, Мексики та Парагваю. Процес мав тривати 12 днів. Моралес зазначив, що у разі виявлених будь-яких порушень готовий до проведення другого туру виборів.

Моралес керував країною впродовж 13 років.

Відео Вертоліт з президентом Болівії здійснив екстрену посадку через пошкоджений хвостовий гвинт

Ево Моралес летів з селища в Андах, де відкривав дорогу. Під час злету у гелікоптера пошкодився хвостовий гвинт, і пілот був вимушений здійснити екстрену посадку. Президент Болівії не постраждав.  

Вертоліт з президентом Болівії здійснив екстрену посадку через пошкоджений хвостовий гвинт

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції