Президент Болівії припинив голодування після прийняття закону про вибори

Закон, ухвалення якого в такий спосіб домагався Моралес, дозволить йому знову балотуватися на посаду глави держави. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Президент Болівії Ево Моралес припинив п'ятиденне голодування після того, як парламент країни після багатогодинних дебатів схвалив закон про вибори.

Моралес розпочав голодувати на знак протесту проти дій опозиції, що затримує ухвалення законопроекту.

Закон, ухвалення якого в такий спосіб домагався болівійський президент, дозволить йому знову балотуватися на посаду глави держави.

В лютому 2009 року в Болівії вступила в силу ухвалена всенародним референдумом нова конституція. Нею скасовано закон, згідно з яким одна людина не може двічі поспіль обіймати посаду президента. Закон, що закріплює положення нової конституції, відкриває Моралесу шлях до перемоги на виборах в грудні 2009 року і дозволить йому очолювати країну до 2015 року.

На думку опозиціонерів, які планують бойкотувати ці вибори, уряд і президент хотіли обдурити громадян і ухвалити закон з безліччю пасток.

У свою чергу, голова держави звинувачував депутатів у халатності. "Ми вимушені піти на цей захід (голодування) перед обличчям халатності групи депутатів-неолібералів", - заявляв Моралес.

Наскільки жорстким було голодування Моралеса, не повідомляється. Проте Associated Press зазначає, що зазвичай в Болівії люди, які оголосили голодування, дозволяють собі пити воду і жувати листя коки, що проганяють відчуття голоду. При цьому варто зауважити, що Моралес є великим прихильником коки і навіть вимагав легалізувати її на засіданні ООН, присвяченому боротьбі з наркотиками.

Читайте також:

Президенту Болівії виправили ніс

Президент Болівії вважає, що в армії та поліції багато шпигунів

Президент Болівії забрав землю в багатих і віддав бідним

Президент Болівії зжував лист коки перед комісією ООН з наркотиків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: