Президент Чехії відмовився проводити саміт ЄС

Відомий "євроскептик", президент Чехії Вацлав Клаус передав право головувати на саміті ЄС новому прем'єру країни.

Президент Чехії Вацлав Клаус відмовився головувати на саміті Євросоюзу в червні, запропонувавши замість себе прем'єра країни Яна Фішера.

"Президент повністю довіряє прем'єр-міністру і не сумнівається, що він виконає цю роль уміло й успішно", - йдеться в заяві канцелярії голови держави, яку цитує 14 травня європейське електронне видання Euobserver.

Кількома днями раніше Ян Фішер заявив, що саме він – як глава виконавчої влади - повинен головувати на саміті.

Скоріш за все, таким чином Чехія хоче зарадити побоюванням ЄС, що головування Клауса на саміті може саботувати переговори за Лісабонським договором. Мета саміту - переконати Ірландію (єдину з 27 країн, яка не підписала договір) в тому, що він не загрожує незалежності країни.

А Вацлав Клаус сам являється відомим "євроскептиком". Так, негативний результат референдуму в Ірландії за Лісабонським договором він назвав "перемогою демократії і розуму над європейською бюрократією".

Крім того, хоча парламент Чехії вже завершив процедуру ратифікації документа, Клаус заявив, що поки не планує ставити свій підпис під Лісабонською угодою.

Тому європейські політики боялися, що головування на саміті Клаус може використати як плацдарм для критики Лісабонської угоди.

Глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що поважає право Чехії обирати представника для головування, проте додав: "Ми готували саміт разом з прем'єром Чехії і урядом. Це звичайна річ для всіх урядів Європи".

Ян Фішер - тимчасовий безпартійний прем'єр країни, призначений після оголошення вотуму недовір'я правоцентристському уряду Мірека Тополанека

Як відомо, Чехія протягом перших шести місяців поточного року виконує функції країни-голови Євросоюзу. Саміт ЄС пройде 18-19 червня.

Читайте також:

Главою Євросоюзу став незалежний економіст

Чехія погодилася на Лісабонську угоду

ЄС: кризу навколо Лісабонської угоди не розв’язати раніше 2010 року

ЄС не буде приймати в зону євро нових членів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: