Президент Гаїті оголосив спалах холери біологічною атакою на свою країну

На думку президента Гаїті, його країна піддалася біологічній атаці з метою остаточно дестабілізувати становище.

Президент Гаїті Рене Преваль переконаний, що його держава піддалася цій біологічній атаці з метою остаточно дестабілізувати і без того вкрай складне становище. Таким чином він пояснює причину епідемії холери, яка лютує на території країни.

Влада Гаїті всіма силами намагається уникнути використання страшного терміна епідемія. Проте щоденні зведення з місцевих моргів практично неможливо прикрасити. За останніми даними, від холери померли 259 осіб. Зафіксовано майже 3500 інфікованих.

Жертвами епідемії в підсумку можуть виявитися не сотні, а тисячі людей - Гаїті вразив один з найбільш небезпечних штамів холери 01. У разі його попадання в організм смерть за відсутності кваліфікованої допомоги настає через три години.

Коли в січні по Гаїті смертельним вихором пронісся потужний землетрус, в результаті якого загинули до 300 тисяч осіб, а ще більше трьох мільйонів залишилися без даху над головою, експерти оголосили: зовсім скоро на острові варто чекати поширення різних інфекційних захворювань.

Сотні мільйонів доларів іноземної допомоги допомогли місцевим жителям тримати оборону від навали вірусів більше дев'яти місяців, проте потім в країні стала поширюватися холера. Якщо вірус добереться до наметового табору потерпілих від землетрусу, в якому досі живуть більше мільйона осіб, країні загрожує епідемія жахливих масштабів.

Правда, вогнище холери виявлене зовсім не там, де його появу прогнозували епідеміологи. Вірус став косити гаїтян на півночі острова в районах, які практично не постраждали від січневого землетрусу. У Домініканській Республіці, яка знаходиться на одному острові з Гаїті, випадків холери поки не зафіксовано.

На думку президента Гаїті, холеру на територію країни хтось привіз ззовні. Преваль назвав "абсолютно безвідповідальними" заяви про те, що епідемія зародилася на території країни. Так, в сусідній Домініканській Республіці, яка розташована на тому ж острові, поки не зафіксовано жодного випадку холери.

Холера - гостра кишкова інфекція, яка викликається бактеріями виду Vibrio cholerae. Холерний ембріон мешкає в брудній воді та брудній їжі. Він поширюється, як правило, у формі епідемій, провокуючи швидке зневоднення різного ступеня аж до гіповолемічного шоку і смерті.

Читайте також:

На Гаїті від холери померли вже 235 людей

У Камеруні від холери померли більше 500 людей

На Гаїті спалахнула епідемія холери: 135 жертв

На Гаїті через невідому хворобу загинули близько 50 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: