Президент Гаїті оголосив спалах холери біологічною атакою на свою країну

На думку президента Гаїті, його країна піддалася біологічній атаці з метою остаточно дестабілізувати становище.

Президент Гаїті Рене Преваль переконаний, що його держава піддалася цій біологічній атаці з метою остаточно дестабілізувати і без того вкрай складне становище. Таким чином він пояснює причину епідемії холери, яка лютує на території країни.

Влада Гаїті всіма силами намагається уникнути використання страшного терміна епідемія. Проте щоденні зведення з місцевих моргів практично неможливо прикрасити. За останніми даними, від холери померли 259 осіб. Зафіксовано майже 3500 інфікованих.

Жертвами епідемії в підсумку можуть виявитися не сотні, а тисячі людей - Гаїті вразив один з найбільш небезпечних штамів холери 01. У разі його попадання в організм смерть за відсутності кваліфікованої допомоги настає через три години.

Коли в січні по Гаїті смертельним вихором пронісся потужний землетрус, в результаті якого загинули до 300 тисяч осіб, а ще більше трьох мільйонів залишилися без даху над головою, експерти оголосили: зовсім скоро на острові варто чекати поширення різних інфекційних захворювань.

Сотні мільйонів доларів іноземної допомоги допомогли місцевим жителям тримати оборону від навали вірусів більше дев'яти місяців, проте потім в країні стала поширюватися холера. Якщо вірус добереться до наметового табору потерпілих від землетрусу, в якому досі живуть більше мільйона осіб, країні загрожує епідемія жахливих масштабів.

Правда, вогнище холери виявлене зовсім не там, де його появу прогнозували епідеміологи. Вірус став косити гаїтян на півночі острова в районах, які практично не постраждали від січневого землетрусу. У Домініканській Республіці, яка знаходиться на одному острові з Гаїті, випадків холери поки не зафіксовано.

На думку президента Гаїті, холеру на територію країни хтось привіз ззовні. Преваль назвав "абсолютно безвідповідальними" заяви про те, що епідемія зародилася на території країни. Так, в сусідній Домініканській Республіці, яка розташована на тому ж острові, поки не зафіксовано жодного випадку холери.

Холера - гостра кишкова інфекція, яка викликається бактеріями виду Vibrio cholerae. Холерний ембріон мешкає в брудній воді та брудній їжі. Він поширюється, як правило, у формі епідемій, провокуючи швидке зневоднення різного ступеня аж до гіповолемічного шоку і смерті.

Читайте також:

На Гаїті від холери померли вже 235 людей

У Камеруні від холери померли більше 500 людей

На Гаїті спалахнула епідемія холери: 135 жертв

На Гаїті через невідому хворобу загинули близько 50 людей

ВідеоПрезидент Гаїті оголосив спалах холери біологічною атакою на свою країну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: