Президент Гаїті відмовився від продовольчої допомоги

Президент Гаїті заявив, що якщо продукти і вода будуть і далі завозиться з-за кордону, то це підірве гаїтянське виробництво і торгівлю.

Президент Гаїті Рене Преваль (Rene Preval) заявив, що його країна, що постраждала від руйнівного землетрусу 12 січня, більше не має потреби в постачанні їжі і води.

Заява була зроблена під час прес-конференції, що проходила перед зруйнованим президентським палацом. Преваль анонсував свій візит до Сполучених Штатів, в ході якого він збирається провести переговори з високопоставленими американськими політиками, у тому числі з президентом США Бараком Обамою.

Преваль розповів, що він збирається подякувати світовому співтовариству і американській адміністрації за надану його країні допомогу. За його словами, настав час для припинення поставок на Гаїті продуктів харчування та води, оскільки вони не дають розвиватися внутрішньому ринку і перешкоджають створенню нових робочих місць.

"Якщо продукти і вода будуть і далі завозиться з-за кордону, то це підірве гаїтянське виробництво і торгівлю", - заявив Преваль. "Ми повинні рухатися до створення нових робочих місць, щоб люди, які заробляють гроші, цим сприяли відновленню Гаїті", - уточнив президент.

Одним із головних завдань в даний час Преваль вважає підготовку до сезону ураганів, який настане в червні. Як заявив президент Гаїті, в результаті землетрусу загинули 220 тисяч людей, близько 1,3 мільйона людей залишилися без даху над головою.

У той же час представник Всесвітньої продовольчої програми ООН заявив, що люди, які отримують продовольчу допомогу, не зможуть самі купувати продукти на внутрішньому ринку, оскільки не мають для цього коштів. Організація збирається нарощувати обсяги поставок на Гаїті продовольства і води.

Крім того, за даними Червоного Хреста, з 1,3 мільйона гаїтян, які втратили свої будинки, до теперішнього часу тільки половина розміщені в наметових таборах. Гаїті все ще гостро відчуває потребу у тентах, наметах, санітарному обладнанні та інших матеріалах. Забезпечити нічліг в мінімально прийнятних умовах для всіх постраждалих міжнародні організації зможуть лише до травня 2010 року.

Читайте також:

Вчені склали список столиць, які піддаються ризику руйнувань

Новий землетрус магнітудою 4,7 стався на Гаїті

На Гаїті знайшли живим чоловіка, який пролежав під завалами майже місяць

З лікарень Гаїті торговці "живим товаром" крадуть дітей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: