Президент Іраку не вірить у вторгнення турків

Президент Іраку Джаляль Талабані не вважає за можливе широкомасштабне вторгнення турецької армії до Іракського Курдистану.

Президент Іраку Джаляль Талабані не вважає за можливе широкомасштабне вторгнення турецької армії до Іракського Курдистану.

"Я виключаю широкомасштабне вторгнення Туреччини, проти якого виступають усі, зокрема США, Євросоюз і НАТО", - сказав Талабані в опублікованому у суботу інтерв'ю міжарабській газеті "Аш-Шарк аль-Аусат".

На думку іракського лідера, прем'єр-міністр Туреччини Таїп Ердоґан сам сумнівається в доцільності такого кроку. "Він мудра людина й розуміє, що військове вторгнення не розв'яже проблеми й не принесе вагомих результатів", - додав іракський президент. 

Крім того, за словами Талабані, турецька сторона в ході недавнього візиту віце-президента Іраку Таріка аль-Хашемі до Анкари завірила, що "найближчим часом вторгнення не буде".

На думку Талабані, вторгнення можна уникнути і в майбутньому, якщо бойовики Робітничої партії Курдистану перестануть здійснювати вилазки на турецькій території. "Турецька сторона говорить, що не хоче захоплювати цей район і заподіювати шкоду курдам, а операція буде спрямовано виключно проти бойовиків РПК", - додав Талабані.

При цьому іракський президент, який сам довго очолював одну з курдських партій Іраку, піддав різкій критиці дії збройних загонів Робітничої партії Курдистану. "Ми хочемо, щоб РПК покинула Іракський Курдистан і повернулася на свою територію", - сказав Талабані.

За його словами, Ірак не може миритися з тим, що курдські бойовики скоюють вилазки на турецькій території, а потім повертаються до Іраку. Проте він визнав, що самостійно Ірак не в змозі впоратися з ними.

"У нас недостатньо сил, щоби спрямувати війська до гір Канділь для витиснення бойовиків", - сказав Талабані.

Він також визнав, що Ірак не може виконати вимогу Туреччини, яка наполягає на арешті й видачі лідерів РПК, що ховаються на іракській території. "Вони знаходяться в горах і з ними десятки озброєних людей, навіть турецькій армії це не під силу", - додав іракський лідер.

Він повідомив, що Ірак готовий вирішувати цю проблему спільно зі США й Туреччиною в межах тристороннього комітету. "Ми готові діяти спільно зі США й Туреччиною, щоби покласти край збройній діяльності РПК в Курдистані, зокрема, блокувати їх у районі гірського хребта Канділь", - сказав іракський лідер.

При цьому він нагадав, що влада Північного Іраку припиняє діяльність РПК в населених пунктах.

У середу парламент Туреччини проголосував за надання урядові країни повноважень почати військові операції в Північному Іраку для переслідування бойовиків сепаратистської Робітничої партії Курдистану.

За повідомленнями турецьких ЗМІ, дислоковане в прикордонних з Іраком районах велике угрупування збройних сил Туреччини приведено в стан підвищеної готовності.

Уздовж кордону помітили підвищену військову активність, зокрема нарощується перекидання сухопутних і бронетанкових підрозділів.

Аналітики, проте, вважають малоймовірним вторгнення турецької армії до Північного Іраку просто зараз.

Проте регіональний уряд Іракського Курдистану на чолі з Масудом Барзані вже заявив, що "готовий дати відсіч турецьким військам".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: