Президент Ірану готовий зустрітися з Трампом "просто зараз", але сумнівається в його надійності

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Роухані вимагає скасувати санкції перед переговорами.

Президент Ірану Хасан Роухані заявив, що готовий зустрітися із президентом США Дональдом Трампом "просто зараз".

"Я не маю передумов. Якщо уряд США готовий, давайте розпочнемо просто зараз", - сказав Роухані в інтерв'ю, яке транслювалося на державному телебаченні 6 серпня за кілька годин до того, як США відновили санкції проти Ірану, передає CNN.

Разом із тим президент Ірану сумнівається в надійності Трампа, вказуючи на те, що президент США відмовився від попереднього діалогу з Тегераном та інших міжнародних угод.

"Людина, яка заявляє про на бажання вести переговори сьогодні, вийшла з усіх міжнародних зобов'язань - від Паризької угоди (щодо зміни клімату) до своїх бізнес-зобов'язань з іншими країнами", - сказав Роухані.

Він зазначив, що Іран хоче, щоб США скасували санкції до початку будь-яких переговорів.

"Якщо хтось кладе ножа у руку свою супротивника чи ворога і каже, що ми хочемо вести переговори, то відповідь полягає в тому, що вони повинні спочатку забрати ножа, а потім сідати за стіл переговорів", - сказав Роухані.

Президент Ісламської республіки також висловив думку про те, що адміністрація Трампа намагається посилити санкції та риторику проти Ірану частково для внутрішнього споживання - щоб скористатися цим на майбутніх проміжних виборах до Конгресу.

Нагадаємо, минулого тижня Дональд Трамп заявив, що був би щасливий зустрітися з лідерами Ірану "в будь-який час" і без передумов. До цього Трамп застеріг президента Ірану Хасана Роухані ніколи більше не погрожувати Сполученим Штатам, інакше ісламська країна зіткнеться з такими наслідками, "яких ще не знала історія". Перед цим Роухані заявив, що США не слід "грати з левовими хвостами" і попередив, що будь-який конфлікт з Іраном буде "матір'ю всіх воєн".

ВідеоДональд Трамп сколихнув світ своїм рішенням щодо іранської угоди

Сполучені Штати вийшли з ядерної угоди, і повертають санкції проти Ірану. Це рішення американського президента викликало протилежні емоції. Його наслідки непередбачувані не лише для близькосхідного регіону, але і для світової економіки.

Дональд Трамп сколихнув світ своїм рішенням щодо іранської угоди

8 травня президент США Дональд Трамп оголосив про вихід США з укладеної 2015 року угоди щодо іранської ядерної програми. Вона передбачає скасування санкцій проти Тегерана, дозвіл на мирне використання Іраном атомної енергетики в обмін на обіцянку країни не розробляти ядерну зброю.

Євросоюз заявив про намір врятувати угоду. Єврокомісія оголосила також заходи для захисту європейських компаній, котрі займаються бізнесом в Ірані, від можливих американських санкцій.

6 серпня Дональд Трамп підписав указ про так звані штрафні санкції проти Ірану, які вводитимуть у два етапи. Обмеження від 7 серпня спрямовані на закупівлю Іраном американських доларів, торгівлю металами, вугіллям, промисловим та програмним забезпеченням, а також зачепить автомобільний сектор. Другий етап санкцій запровадять в наступні три місяці, вони стосуватимуться нафтогазового сектору. 

Тим часом у Євросоюзі з діями США не погоджуються і скасували на території ЄС дію американських санкцій проти Ірану. 

30 років санкцій проти Ірану

Залиште свій коментар

Вибір редакції