Президент Ірану купує голоса виборців картоплею

За офіційною версією, це був "справедливий розподіл надлишків урожаю", проте опозиція заговорила про "хабар бідноті".

В Ірані вибухнув "картопляний" скандал: напередодні виборів президента уряд безкоштовно роздав у сільській місцевості близько 400 тисяч тонн картоплі. За офіційною версією, це був справедливий розподіл надлишків урожаю, проте політичні опоненти президента Ахмадінежада говорять про "хабар бідноті", пише The Times. На мітингах чути гасла: "Смерть картоплі".

На думку видання, ця історія примітна тим, що для простих іранців на цих виборах куди важливіше питання економіки, ніж ядерна програма, на яку робить ставку в своїй кампанії діючий президент. За останні роки Іран отримав 300 млрд доларів надприбутків від продажу нафти, проте становище бідноти не покращилось. Уряд Ахмадінежада витрачає ці гроші, розкручуючи спіралі інфляції і кредитних ставок, немов завтра не настане ніколи.

На президентських виборах, намічених на 12 червня, Ахмадінежад балотується на другий термін. Його підтримує духівництво і бідні верстви населення, тому в цілому, наголошує The Times, він вважається фаворитом гонки.

Його основний суперник Мір-Хоссейн Мусаві представляє реформістів, і його основний електорат - молодь і мешканці великих міст. Втім, не можна недооцінювати його шанси на перемогу, адже в сьогоднішньому Ірані більше трьох чвертей населення молодше тридцяти років, зазначає видання.

Також на виборах представлені ще двоє кандидатів - один від крила реформістів, інший - від консерваторів. Вони можуть відтягнути частину голосів за Мусаві і Ахмадінежада відповідно на себе. Видання також підкреслює, що всі кандидати, включаючи реформістів, мають намір продовжувати ядерну програму, втім, останні підкреслюють її суто цивільний характер.

Читайте також:

Іран звинуватив США в організації теракту в мечеті

В Ірані арештували сто сатанистів, які пили кров на оргії

Кандидат у президенти Ірану обіцяє покінчити з Ізраїлем одним ударом

Влада Ірану заблокувала Facebook, яку використовувала опозиція

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: