Президент Каталонії закликав офіційний Мадрид до переговорів на тлі небачених протестів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Влада регіону шукає порозуміння з іспанським урядом і місцевими активістами.

Президент Каталонії Жоакім Торра закликає владу Іспанії до діалогу. Сісти за стіл переговорів голова женералітету запропонував після наймасштабніших від понеділка протестів у регіоні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Люди обурені ув'язненням 9-х колишніх лідерів регіону, котрі 2017 року зорганізували референдум щодо незалежності Каталонії. У Барселоні розлючені протестувальники, як і в попередні ночі, зводили барикади і підпалювали сміттєві баки. Озброєним правоохоронцям учасники акції чинили опір – у бік силовиків летів дощ із каміння.

Відео Президент Каталонії закликає владу Іспанії до діалогу через масові бунти людей

Сісти за стіл переговорів він запропонував після наймаштабніших протестів в регіоні. Люди обурені ув'язненням 9 колишніх лідерів регіону. У 2017 році вони організували референдум щодо незалежності Каталонії. У Барселоні розлючені протестувальники, як і в попередні ночі, зводили барикади і підпалювали сміттєві баки. Озброєним правоохоронцям учасники акції чинили опір - у бік силовиків летів дощ з каміння.    

Президент Каталонії закликає владу Іспанії до діалогу через масові бунти людей

Близько півтори сотні учасників акції затримали. Від початку протестів травмувалися понад дві сотні правоохоронців і щонайменше вдвічі більше протестувальників.

"Страшнувато. Ми приїхали з Торонто і живимо в готелі тут, поряд. Удень ми поверталися до наших апартаментів, повсюди були протестувальники, потім раптом прибула поліція. Протестувальники розпалювали вогонь, і щось кидали, ще ми чули постріли зі зброї. Нині це місце нагадує зону бойових дій", - розповів лікар із Канади Діпа Кумар.

Напередодні повідомлялося, що сотні тисяч людей в Барселоні приєдналися до "маршу свободи" на знак протесту проти судового вердикту щодо лідерів регіонального сепаратистського руху. З усіх міст Каталонії до столиці Барселони пішки прибували люди. Колони блокували автомагістралі ззовні та головні артерії міста зсередини. Заблоковано і одну з головних туристичних пам'яток – собор Святого сімейства або ж Саграда Фамілія. На летовищі "Ель-Прат" скасовано чи перенесено сотню рейсів.

Фотогалерея На першу річницю референдуму за незалежність активісти в Каталонії перекрили дороги та залізницю (6 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції