Президент Киргизії підписав указ про виведення військової бази США

Президент Киргизії Курманбек Бакієв підписав указ про виведення американської військової авіабази "Манас". Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Президент Киргизії Курманбек Бакієв підписав указ про виведення американської військової авіабази "Манас",.

Після підписання президентського указу американська сторона буде офіційно повідомлена про розірвання угоди, а потім військовий контингент буде зобов'язаний покинути територію Киргизії протягом 180 днів.

В четвер денонсацію угоди з США про перебування американського військового контингенту схвалив парламент Киргизії - за виведення бази проголосували 78 депутатів, проти - один, ще двоє утрималися.

Вперше Бакієв оголосив про рішення ліквідовувати базу 3 лютого, виступаючи в Москві на прес-конференції за підсумками зустрічі з російським керівництвом. У обмін на виведення бази Росія надасть Киргизії пільговий кредит розміром в 300 мільйонів доларів зі ставкою 0,75 відсотка річних, строком на 40 років і з семирічним відстроченням виплати. Крім того, країні буде надана фінансова допомога у розмірі 150 мільйонів доларів, а частку її боргу Росії спишуть.

Авіабаза була відкрита в Киргизії в 2001 році для підтримки операції проти талібів, що проводилася в Афганістані. На авіабазі знаходиться близько 1 200 військовослужбовців США і їх союзників, а також авіатехніка.

Читайте також:

Парламент Киргизії схвалив закриття бази США

Росія дасть Україні кредит в обмін на "близкість"

США не веде переговорів про оренду військових баз в Узбекістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: