Президент Киргизії віддав владу в країні опозиції

Скинутий президент Киргизії прилетів до Казахстану. У тимчасовому уряді повідомили, що більше він не повернеться.

Президент Киргизії Курманбек Бакієв, усунений від влади в результаті державного перевороту, підписав заяву про відставку і до Киргизії більше не повернеться.

Про рішення Бакієва повідомив керівник апарату глави тимчасового уряду Киргизії Іділь Байсалов.

Раніше повідомлялося, що у четвер Бакієв прилетів до Казахстану. Військовий літак доставив його разом з братом Жанибеком Бакієвим та екс-міністром оборони Бакитбеком Калиєвом до казахстанського міста Тараз.

Сам Курманбек Бакієв стверджував, що йому запропонували політичний притулок Казахстан і Білорусь. "Нурсултан Назарбаєв особисто запросив мене до Казахстану", - сказав він, виступаючи перед своїми прихильниками.

За словами Бакієва, йому також телефонував президент Олександр Лукашенко, який запропонував йому притулок у Білорусі. "Але я сказав, що політичного притулку не потребую і не збираюся нікуди виїжджати", - сказав раніше Бакієв.

Нагадаємо, Бакієв заявляв, що не має наміру залишати країну і навіть запропонував перенести столицю з Бішкека на південь. Але потім з'явилася інформація, що він погодився подати у відставку за умови отримання гарантій безпеки для нього і його родини.

Масові заворушення у Киргизії почалися 6 квітня. Жертвами безладів стали більше 80 людей, понад 1500 отримали поранення. Пізніше армія та правоохоронні органи перейшли на бік опозиції. Було сформовано тимчасовий уряд на чолі з Розою Отунбаєвою.

Читайте також:

Курманбек Бакієв залишив Киргизію

Бакієв пригрозив у разі арешту втопити Киргизію в крові

Киргизія покликала російські війська наводити порядок у країні

Бакієв вийшов у радіоефір: "За переворотом у Киргизії стояли зовнішні сили"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: