Президент Косово не став сперечатися з Конституційним судом і пішов у відставку

Нагадаємо, 28 березня, Конституційний суд Косово, розглянувши скаргу опозиції, оголосив, що обрання Паколлі на засіданні парламенту 22 лютого було незаконним.

Президент Косово Беджет Паколлі пішов у відставку після того, як Конституційний суд регіону визнав його обрання незаконним, але має намір знову боротися за найвищу державну посаду. Про це повідомив Ібрагім Гаши, помічника Паколлі.

"Президент Республіки Косово Беджет Паколлі поважає рішення (Конституційного суду)… Паколлі буде кандидатом від коаліції на нових виборах нового президента, оскільки він не порушував конституцію ", - сказав Гаши.

Нагадаємо, у понеділок, 28 березня, Конституційний суд Косово, розглянувши скаргу опозиції, оголосив, що обрання Паколлі на засіданні парламенту 22 лютого було незаконним.

Більшість суддів визнали, що при голосуванні мали місце процедурні порушення. Основні опозиційні партії: "Демократична ліга Косова" (ДЛК), рух "Самовизначення" ("Ветевендосе") і "Альянс за майбутнє Косово" (АБК), які виступали проти обрання Паколлі, привітали рішення суду.

ДЛК та АБК на початку березня звернулися зі скаргою до Конституційного суду на процедуру виборів президента. Опозиція скаржилася на те, що вибори президента були безальтернативними і проходили в умовах недостатнього кворуму: у залі були присутні 67 депутатів з 120. Невдоволення опозиції викликав також той факт, що третій тур, за підсумками якого було обрано Паколлі, відбувся після паузи, не передбаченої законодавством.

Конституційний суд Косово вдруге за останні місяці визнає чинного президента краю нелегітимним. Минулої осені суд постановив, що колишній глава Косово Фатмір Сейдіу незаконно суміщав президентський пост з партійними функціями, після чого Сейдіу подав у відставку.

Читайте також:

Верховний суд визнав незаконним обрання президента Косово

У Косово обрали президента

З'явилися нові матеріали про зв'язки прем'єра Косова зі злочинцями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: