Президент Косова пішов у відставку після звинувачень у військових злочинах

Президент Косова пішов у відставку після звинувачень у військових злочинах

Фото: Associated Press

Хашим Тачі закликав всі політичні сили до єдності для протидії виникнення кризи.

П'ятий президент Косова Хашим Тачі йде у відставку після звинувачень у військових злочинах під час конфлікту 1998-1999 роках. Він сказав, що робить це, щоб "захистити цілісність Косова".

Про це він заявив на брифінгу 5 листопада, повідомляє і сербська телерадіокомпанія РТС.

Лідер Косова зауважив, що пішов на такий крок через підтвердження обвинувального висновку Спеціальної прокуратури. Він також наголосив, що їде в Гаагу добровільно, не як затриманий.

"Для того щоб захистити суверенітет Косова, поважаючи партнерство з міжнародною спільнотою, від сьогодні я йду у відставку. Закликаю політичні сили до єдності, щоб не виникло інституційної кризи", - сказав Тачі.

До слова, Спеціальний суд щодо Косова заснований для розгляду серйозних злочинів, скоєних в період від 1998 до 2000 року в Косові. Приводом для його створення стала доповідь ПАРЄ, опублікована 7 січня 2011 року, в якій йшлося, що члени Армії визволення Косова, яка наприкінці 1990-х воювала проти сербських військ за незалежність Косово, були причетні до наркоторгівлі, викрадень і вбивств, а також торгівлі людськими органами. Для забезпечення незалежності роботи судової інстанції її було вирішено розташувати в Гаазі.

Зазначимо, що Хашим Тачі очолював Косово від 7 квітня 2016 року і він є одним із засновників і політичним керівником албанського формування – Армії визволення Косова.

Нагадаємо, Спеціалізована прокуратура звинуватила Хашима Тачі та інших підозрюваних у відповідальності за майже 100 вбивств і "примусове зникнення людей, переслідування і тортури". За інформацією прокуратури, жертвами злочинів стали сотні косовських албанців, сербів та представників інших етнічних груп разом з політичними опонентами.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
335
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація