Президент Косова подав у відставку

Після вердикту конституційного суду Косова, який у п'ятницю ухвалив, що президент порушив конституцію держави, він пішок у відставку.

У понеділок, 27 вересня, президент Косова Фатмір Сейдіу пішов у відставку.

Це рішення викликане вердиктом конституційного суду Косова, який у п'ятницю ухвалив, що Сейдіу порушив конституцію держави, зберігши за собою посаду керівника політичної партії Демократична ліга Косова після обрання президентом у 2006 році. У рішенні суду сказано, що суміщати ці дві посади забороняє законодавство.

Відзначимо, що Сейдіу вдруге був обраний президентом Косова в 2008 році. Глава держави обирається в парламенті і не наділений серйозними повноваженнями, проте місцеві оглядачі відзначають, що відставка президента Косова може дестабілізувати ситуацію напередодні переговорів про статус краю з Белградом.

Нагадаємо, на початку вересня влада Сербії погодилися внести поправки в запропонований проект резолюції ООН з питання майбутнього краю Косово, що відокремилося. Белград пішов на поступки, яких вимагали в Брюсселі.

У 2008 році парламент Косова в односторонньому порядку проголосив незалежність від Сербії. Суверенітет краю визнали 70 із 192-х держав-членів ООН. У той же час, Росія, Китай, Іспанія та деякі інші країни відмовилися визнати самопроголошену державу.

22 липня Міжнародний суд ООН виніс консультативне рішення з питання незалежності Косова. Згідно з ним, декларація про незалежність краю не суперечить міжнародному праву. Разом з тим, суд не висловив думки про наслідки прийняття декларації і не вказав на те, що одностороннє відділення Косова відповідає міжнародно-правовим нормам.

Після рішення Міжнародного суду влада Косова звернулася з відкритим листом до країн-членів ООН і великих міжнародних організацій з проханням визнати незалежність краю від Сербії.

Читайте також:

Сербія змирилася з незалежністю Косова

Сербський парламент хоче через ООН домагатися компромісу щодо Косова

Сербія не визнала вердикт суду ООН щодо Косова

ВідеоПрезидент Косова подав у відставку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: