Президент Косова подав у відставку

Після вердикту конституційного суду Косова, який у п'ятницю ухвалив, що президент порушив конституцію держави, він пішок у відставку.

У понеділок, 27 вересня, президент Косова Фатмір Сейдіу пішов у відставку.

Це рішення викликане вердиктом конституційного суду Косова, який у п'ятницю ухвалив, що Сейдіу порушив конституцію держави, зберігши за собою посаду керівника політичної партії Демократична ліга Косова після обрання президентом у 2006 році. У рішенні суду сказано, що суміщати ці дві посади забороняє законодавство.

Відзначимо, що Сейдіу вдруге був обраний президентом Косова в 2008 році. Глава держави обирається в парламенті і не наділений серйозними повноваженнями, проте місцеві оглядачі відзначають, що відставка президента Косова може дестабілізувати ситуацію напередодні переговорів про статус краю з Белградом.

Нагадаємо, на початку вересня влада Сербії погодилися внести поправки в запропонований проект резолюції ООН з питання майбутнього краю Косово, що відокремилося. Белград пішов на поступки, яких вимагали в Брюсселі.

У 2008 році парламент Косова в односторонньому порядку проголосив незалежність від Сербії. Суверенітет краю визнали 70 із 192-х держав-членів ООН. У той же час, Росія, Китай, Іспанія та деякі інші країни відмовилися визнати самопроголошену державу.

22 липня Міжнародний суд ООН виніс консультативне рішення з питання незалежності Косова. Згідно з ним, декларація про незалежність краю не суперечить міжнародному праву. Разом з тим, суд не висловив думки про наслідки прийняття декларації і не вказав на те, що одностороннє відділення Косова відповідає міжнародно-правовим нормам.

Після рішення Міжнародного суду влада Косова звернулася з відкритим листом до країн-членів ООН і великих міжнародних організацій з проханням визнати незалежність краю від Сербії.

Читайте також:

Сербія змирилася з незалежністю Косова

Сербський парламент хоче через ООН домагатися компромісу щодо Косова

Сербія не визнала вердикт суду ООН щодо Косова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: