Президент Латвії підтримав марш ветеранів "Ваффен СС"

16 березня у Ризі ветерани Ваффен СС збираються провести традиційну ходу. Міська влада заборонила демонстрацію, але президент виступив "за".

Президент Латвії Валдіс Затлерс вважає ходу колишніх легіонерів латиського підрозділу Ваффен СС, заплановану на 16 березня, "проявом демократії".

"Латвія як вільна держава має гарантувати свободу зборів", - заявив Затлерс, коментуючи заборону Ризької думи на проведення демонстрації колишніх есесівців.

"Це компетенція Ризької думи, але нагадаю, що живемо ми у вільній країні і потрібно гарантувати право на збори. Дві організації звернулися до суду. Сенат Верховного суду роком раніше відхилив постанову, яка забороняла акції у пам'ятника Свободи. Фактично, ми маємо багато чого гарантувати, якщо хочемо бути демократичною державою", - сказав Затлерс.

У Латвії 16 березня щорічно проводяться ходи колишніх легіонерів латиського легіону "Ваффен СС".

5 березня цього року Ризька дума, на основі рекомендацій правоохоронних органів країни, вирішила заборонити проведення всіх заходів, пов'язаних з річницею утворення латиського легіону СС, зокрема традиційного ходу колишніх учасників легіону до пам'ятника Свободи.

Заявки на проведення акцій 16 березня цього року подали організація Daugavas vanagi, яка підтримує легіонерів, Антифашистський комітет і приватна особа - Юрій Котов.

Представники організації легіонерів Daugavas Vanagi заявили, що хода відбудеться попри заборону міських депутатів.

Мер Риги Ніл Ушаков, коментуючи захід, зазначив: "Ми обома руками за свободу слова, якщо немає ймовірності загрози безпеці. Даруйте, хто може гарантувати порядок?".

Читайте також:

У Латвії виправдали неонациста, який закликав до етнічних чисток

Офіцерів НАТО викрили у використанні нацистської символіки

В Естонії пройшов зліт ветеранів Ваффен СС

Тягнибок презентував книгу про дивізію СС "Галичина"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: