У Молдові призначено в.о. прем'єр-міністра

Напередодні прем'єр-міністр Молдови Зінаїда Гречана подала у відставку. Її тимчасово замінив міністр юстиції Віталій Пирлог.

Президент Молдови Володимир Воронін 10 вересня своїм указом призначив міністра юстиції Віталія Пирлога виконуючим обов'язки прем'єр-міністра, повідомив співробітник прес-служби глави держави.

Напередодні прем'єр-міністр Молдови Зінаїда Гречана заявила, що подає у відставку. Як очікується, цього тижня у відставку офіційно подасть і президент країни, лідер компартії Воронін. Про намір залишити посаду голови держави і перейти на роботу до парламенту він заявив 2 вересня.

Після відставки Вороніна обов'язки президента виконуватиме голова парламенту Міхай Гімпу, обрання якого спікером 8 вересня затвердив Конституційний суд. Гімпу зможе, зокрема, рекомендувати кандидата на пост прем'єр-міністра.

"У зв'язку з несумісністю і неможливістю виконання своїх обов'язків чинним прем'єр-міністром для забезпечення продовження виконання публічних завдань до присяги членів нового уряду на підставі статей 100, 101 і 103 Конституції Молдови і статті 5 закону про статус депутата парламенту президент Молдови підписав указ, згідно з яким міністр юстиції Віталій Пирлог, призначається з 14 вересня 2009 виконуючим обов'язки прем'єр-міністра до формування нового уряду ", - зазначив представник прес-служби Вороніна.

Читайте також:

КС Молдови підтвердив законність обрання "некомуністичного" спікера

Володимир Воронін залишає посаду президента Молдови

Парламентська коаліція Молдови обрала спікера

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: