Президент Молдови погодився на перерахунок результатів виборів

Воронін направив до Конституційного суду прохання перерахувати голоси, щоб "забезпечити стабільність" у державі. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Президент Молдови Володимир Воронін погодився на повний перерахунок підсумків парламентських виборів, які відбулися 5 квітня. За їх результатами, перемогу здобула очолювана ним Партія комуністів Молдови.

Як голова партії Воронін звернувся до Конституційного суду країни з проханням ухвалити однозначне рішення про необхідність повного перерахунку підсумків виборів.

"Весь виборчий процес одержав високу оцінку з боку міжнародних спостерігачів від ОБСЄ, Європарламенту, Ради Європи і спостерігачів від країн СНД. Вибори були визнані демократичними і вільними", - зазначається у зверненні Вороніна до Конституційного суду Молдови.

"В той же час, всупереч всім відомим правовим оцінкам і процедурам, всупереч найздоровішому глузду лідери трьох опозиційних партій Володимир Філат, Дорін Кіртоаке та Серафім Урекян виступили як ініціатори безпрецедентної атаки на підсумки демократичного волевиявлення народу. Вони та їх прихильники, використовуючи студентську молодь і учнів як живий щит, спираючись на широку підтримку представників кримінальних структур, створили 7 квітня в столиці Молдови обстановку вуличного путчу", - наголошується в документі.

Воронін зазначає, що "в цих обставинах, а також в ім'я створення міцних умов для здійснення стабільної роботи новообраного законодавчого органу країни", він як Голова партії, що отримала "беззаперечну перемогу в чесному і демократичному змаганні", звертається до Конституційного суду для ухвалення однозначного рішення про необхідність повного перерахунку голосів, відданих виборцями на Парламентських виборах 5 квітня 2009 року".

Президент Молдови переконаний, що це буде найважливішим аргументом встановлення політичної стабільності, миру і взаємної довіри в Республіці Молдова.

Перерахунку голосів вимагала опозиція, незадоволена перемогою комуністів на виборах. 7 квітня час акцій протесту були розгромлені будівлі парламенту і резиденція президента, звучали гасла приєднання Молдавії до Румунії.

Президент Воронін розцінив події як спробу державного перевороту.

Читайте також:

Опозиція не вийшла на мітинги у Молдові

Сімь підлітків отруїлися газом на демонстрації у Молдові

Опозиція Молдови: влада сама організувала заворушення

ЗМІ: Москва передала Кишиневу газові гранати для придушення демонстрацій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: