Президент Молдови вирішив помилувати учасників безладів

Володимир Воронін закликав всіх учасників політичного процесу в Молдові повернутися в русло цивілізованого діалогу.

Президент Молдови Володимир Воронін виступив за амністію і припинення всіх форм переслідування учасників безладів, за винятком рецидивістів. Під час безладів 7 квітня були розгромлені парламент і резиденція президента.

"Представники кримінального світу і рецидивісти, які скористалися складною політичною ситуацією, залишаться в місцях позбавлення волі", - сказав Воронін в телезверненні до нації.

"Що ж до решти учасників подій 7 квітня, то я прошу відповідні компетентні органи провести загальну амністію і клопочу про припинення всіх форм переслідування учасників акції вуличного протесту", - заявив президент.

Воронін закликав всіх учасників політичного процесу в Молдові повернутися в русло цивілізованого діалогу. На його думку, долю політичних партій повинен вирішувати виборець.

"Влада не висуває ніяких умов лідерам опозиції. Будь-які їх рішення мають одного-єдиного суддю - виборця. Саме він оцінить всіх нас", - сказав Воронін.

Президент заявив, що його політичним супротивникам не вдасться звести країну з європейського курсу.

"Виборцям Республіки Молдова ще належить дати всесторонню політичну оцінку подіям 6-7 квітня. Але молдавське суспільство переконалося: у країні є сили, які здатні принести в жертву своїм владним амбіціям і демократичні інститути, і пошану до закону, і європейський вибір Республіки Молдова, і її державність. Саме вони змогли в лічені дні повернути в країну атмосферу страху і недовір'я початку 1990-х років", - сказав президент.

За його словами, ця провокація провалилася.

"Влада не дозволить втягнутися себе в ту ризиковану гру без правил, яку намагаються їй нав'язати ліберальні опоненти. Влада сьогодні більше стурбована завданнями об'єднання суспільства, залікування політичної травми, яка поляризувала громадську думку, сформувала обстановку "холодної війни" між різними політичними таборами", - заявив Воронін.

Він упевнений, що Молдова справиться зі всіма проблемами. "Молдовська держава переживала чимало випробувань, але я переконаний, що з кризи, що склалася, наша країна зуміє вийти ще сильнішою, а суспільство - більш згуртованим", - сказав глава держави.

Водночас в ЦВК Молдови повідомили, що перерахунок голосів виборців, які взяли участь в парламентських виборах в Молдові, вже практично завершений.

За словами голови молдовського Центрвиборчкому Євгена Штирбу, залишилося кілька виборчих ділянок, де з технічних причин перерахунок буде закінчений у четвер вранці.

"Підсумки підрахунку голосів будуть, найімовірніше, оприлюднені в найближчий день і зразу ж передані в Конституційний суд на затвердження", - повідомив Штирбу.

Нагадаємо, парламентські вибори в Молдові, на котрих перемогли комуністи, відбулися 5 квітня.

Опозиція, що не погодилася із результатами голосування, вийшла на мітинги протесту у Кишиневі, котрі 7 квітня переросли у масштабні заворушення.

Протестувальники захопили і підпалили адміністрацію президента Молдови та будівлю парламенту.У підсумку постраждали понад 270 людей.

Президент Молдови звинуватив в організації безладів Румунію, внаслідок чого з нею був введений візовий режим, а румунський посол оголошений персоною нон-грата.

Читайте також:

В сутичках у Молдові постраждали майже 300 поліцейських

Молдовській опозиції заборонили знімати копії зі списків виборців

Президент Молдови звинуватив у спробі перевороту в Кишиневі дев’ятьох сербів

Результати виборів у Молдові перерахують

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: