Президент Молдови звинуватив у спробі перевороту в Кишиневі дев’ятьох сербів

Воронін повідомив, що в розпорядженні молдавської влади є фотографії "югослава з документами однієї американської організації".

Президент Молдови Володимир Воронін звинуватив в організації заворушень в Кишиневі громадян Сербії і Румунії. Про це він заявив в інтерв'ю іспанській пресі, опублікованому 13 квітня.

За словами молдавського президента, 7 квітня для дестабілізації обстановки з Сербії до Кишинева прибули дев'ятеро людей. Воронін повідомив, що в розпорядженні молдавської влади є фотографії "югослава з документами однієї американської організації". За словами молдавського президента, серед організаторів безладів були також співробітники спецслужб з Румунії.

Воронін також розповів, що погроми в Кишиневі ретельно знімалися на фото і відео, щоб згодом можна було пізнати й покарати винних у здійсненні правопорушень. "Ми їх заарештуємо і судитимемо відповідно до закону", - пообіцяв Воронін.

Молдавський президент підкреслив, що організатори акцій протесту під приводом фальсифікацій на виборах збиралися здійснити в країні незаконне захоплення влади. При цьому Воронін порівняв їх дії з "кольоровими революціями" і навів приклади Грузії, Киргизстану та України. При цьому він заявив про вірність взятому урядом курсу "на інтеграцію до Європи" і підкреслив, що таку політику підтримує більшість населення країни.

Раніше офіційний Кишинів вже звинувачував в організації безладів Румунію. Незабаром після цього посол Румунії в Кишиневі був оголошений персоною нон грата і висланий з країни. Тим часом, Румунія заперечує будь-який зв'язок з учасниками заворушень.

Безлади в Кишиневі розпочалися 7 квітня, наступного дня після парламентських виборів, в яких правляча Комуністична партія Молдови отримала переконливу перемогу, набравши майже 50% голосів. В ході безладів постраждали не менше 270 людей, з яких, за офіційними даними, більше половини є поліцейськими. Один учасник демонстрації загинув.

Читайте також:

Хроніка протестів у Молдові

Результати виборів у Молдові перерахують

МВС Молдови: учасник протестів помер від отруєння газом

Колишнього радника президента звинуватили у погромах в Молдові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: