Президент Молдови відмовився скасовувати День радянської окупації

В.о. президента Молдови не буде скасовувати свій указ про введення нового свята - Дня радянської окупації. Комуністи подали до Конституційного суду країни.

Виконуючий обов'язки президента Молдови Міхай Гімпу відмовився скасовувати свій указ про введення нової пам'ятної дати - Дня радянської окупації.

Раніше з пропозицією про скасування указу виступила правляча парламентська коаліція Молдови.

Згідно з президентським указом, День радянської окупації має відзначатися в країні 28 червня. Цього дня Гімпу поклав квіти до меморіального каменю в пам'ять про жертв комуністичного режиму і заявив, що не збирається "потурати тим, хто вважає 28 червня днем визволення" і скасовувати указу.

Гімпу ввів нову пам'ятну дату в Молдові 24 червня. Рішення президента викликала резонанс у молдовському суспільстві.

28 червня про свою незгоду з рішенням заявив представник правлячої коаліції, лідер Демократичної партії Маріан Лупу. Також він розповів, що коаліція прийняла рішення про необхідність скасування скандального указу.

Дія президентського указу в Молдові може бути скасовано або аналогічним указом, або рішенням Конституційного суду. До цієї інстанції вже звернулася опозиційна Партія комуністів республіки Молдова, в якій вважають, що президент перевищив свої повноваження, оскільки стверджувати пам'ятні дати має право тільки парламент країни. Позов комуністів ще не прийнятий до розгляду.

28 червня 1940 радянські війська увійшли в Бессарабію. На думку Гімпу, з цього дня почалися всі трагедії молдавського народу. Вранці 28 червня в Кишиневі було встановлено меморіальний камінь. Згодом на місці каменя з'явиться пам'ятник жертвам радянської окупації.

Читайте також:

У Молдові скасували щойно введений День радянської окупації

У Молдові відзначатимуть День радянської окупації

МЗС РФ розкритикувало заснування Дня радянської окупації у Молдові

В.о. президента Молдови пропонує називати мову країни румунською

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: