Торгівля гуано становить основну статтю доходів країни.
Президент тихоокеанської острівної держави Науру Маркус Стівен у четвер подав у відставку після звинувачень у корупції при торгівлі цінним добривом гуано.
Гуано – це залишки посліду морських птахів і кажанів, що розклалися природним чином. Торгівля цим добривом становить основну статтю доходів країни.
Маркус Стівен професійно займався важкою атлетикою і в 1999 році став срібним призером чемпіонату світу. Після закінчення спортивної кар'єри Стівен пішов у політику і вже в 2003 році він отримав посаду міністра фінансів Науру, а в грудні 2007 року став президентом Республіки.
Представник опозиції Девід Адеанг звинуватив Стівена в тому, що він вимагав у покупця з Таїланду хабара за продаж 25 тисяч кубічних метрів гуано.
Опозиціонер будує свої звинувачення на електронному листі президента. Стівен спростовував звинувачення і заявляв, що лист вирвано з контексту.
Кораловий острів Науру, площа якого складає близько 21 квадратного кілометра, раніше був надзвичайно багатий на поклади гуано. Розробки і продаж цього цінного добрива в 1970-80 роках зробила Науру однією з найбагатших країн у світі за середньорічним доходом на душу населення. Проте зараз запаси гуано майже вичерпані, а екології острова завдано серйозної шкоди.
У грудні 2009 року Республіка Науру стала четвертою державою, що визнала незалежність Абхазії слідом за Росією, Венесуелою і Нікарагуа. Також були встановлені дипломатичні стосунки з Південною Осетією.
Читайте також:
Росіян визнали найбільшими у світі корупціонерами
У Китаї розстріляні два віце-мера, один з яких витрачав хабарі на коханок