Президент Науру пішов у відставку через послід кажанів

Президент Науру пішов у відставку через послід кажанів

Маркус Стівен / Фото: osinform.ru

Торгівля гуано становить основну статтю доходів країни.

Президент тихоокеанської острівної держави Науру Маркус Стівен у четвер подав у відставку після звинувачень у корупції при торгівлі цінним добривом гуано.

Гуано – це залишки посліду морських птахів і кажанів, що розклалися природним чином. Торгівля цим добривом становить основну статтю доходів країни. 

Маркус Стівен професійно займався важкою атлетикою і в 1999 році став срібним призером чемпіонату світу. Після закінчення спортивної кар'єри Стівен пішов у політику і вже в 2003 році він отримав посаду міністра фінансів Науру, а в грудні 2007 року став президентом Республіки.

Представник опозиції Девід Адеанг звинуватив Стівена в тому, що він вимагав у покупця з Таїланду хабара за продаж 25 тисяч кубічних метрів гуано.

Опозиціонер будує свої звинувачення на електронному листі президента. Стівен спростовував звинувачення і заявляв, що лист вирвано з контексту.

Кораловий острів Науру, площа якого складає близько 21 квадратного кілометра, раніше був надзвичайно багатий на поклади гуано. Розробки і продаж цього цінного добрива в 1970-80 роках зробила Науру однією з найбагатших країн у світі за середньорічним доходом на душу населення. Проте зараз запаси гуано майже вичерпані, а екології острова завдано серйозної шкоди.

У грудні 2009 року Республіка Науру стала четвертою державою, що визнала незалежність Абхазії слідом за Росією, Венесуелою і Нікарагуа. Також були встановлені дипломатичні стосунки з Південною Осетією.

Читайте також:

Росіян визнали найбільшими у світі корупціонерами

У Китаї розстріляні два віце-мера, один з яких витрачав хабарі на коханок

У Росії випустили секс-календар проти корупції (фото)

Глава МЗС Японії пішов у відставку через 2,4 тис. доларів

Повʼязані теми:

Наступна публікація