Президент Німеччини вперше в історії добровільно пішов у відставку

Президент Німеччини Хорст Кьолер добровільно пішов у відставку через шквал критики, що обрушився на нього після висловлювань про використання військової сили в Афганістані.

Президент Німеччини Хорст Кьолер оголосив, що йде у відставку через критику афганської політики Німеччини.

Нещодавно Кьолер відвідав Афганістан. Під час візиту він заявив, що така країна, як Німеччина, "з її орієнтацією на зовнішню торгівлю і залежність від зовнішньої торгівлі, повинна знати, що, в крайньому випадку, для захисту її інтересів також буває необхідне використання військової сили".

В інтерв'ю на радіо Deutschlandаfunk Кьолер заявив буквально наступне: "На мою думку, країна такого розміру як наша, орієнтована на експортну торгівлю і залежна від експорту своїх товарів, повинна усвідомлювати, що в екстреному випадку необхідно військове втручання, щоб захистити наші інтереси. Приміром , забезпечити свободу торгових шляхів або ліквідувати нестабільність у ряді регіонів, яка може негативно позначитися на торгівлі, робочих місцях і доходах ".

Багато хто розцінив слова Кьолера як вимогу проведення за межами країни збройних операцій з метою захисту німецьких комерційних інтересів.

Берлінський фахівець у галузі конституційного права Ульріх Пройс визнав висловлювання Келера "імперіалістичної застереженням", а один з лідерів "Зелених" Юрген Тріттін закликав президента негайно взяти свої слова назад, заявивши, що висловлені Келером ідеї прямо суперечать німецькій конституції.

Хорст Кьолер, що є членом консервативної правлячої партії Християнський демократичний союз, став президентом ФРН в 2004 році. У 2009 році був переобраний на цю посаду. До того як стати президентом Келер з 2000 по 2004 роки був директором Міжнародного валютного фонду. Келер заявив, що вже повідомив про свою відставку голови бундесрату - федерального представництва земель - Йенса Бернз, який до обрання нового президента буде виконувати його обов'язки. Відзначається, що це перший в історії Німеччини випадок, коли президент достроково пішов у відставку зі своєї посади.

Читайте також:

На "Євробаченні" перемогла онука посла ФРН в СРСР

Німеччину чекає така ж руйнівна повінь, як у Польщі

Німці відмовляться від сексу заради збірної Німеччини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: