Президент Пакистану передав прем'єру контроль над ядерним арсеналом

Ядерний арсенал Пакистану опинився в руках прем`єр-міністра, якому розширили повноваження.

Президент Пакистану Асиф Алі Зардарі передав контроль над ядерним арсеналом країни прем`єр-міністрові Юсуфу Разу Гілані, намагаючись врегулювати політичну напруженість.

Адміністрація президента виступила із заявою про те, що контроль над Національним військовим командуванням, у веденні якого перебуває ядерний арсенал країни, переданий прем`єр-міністрові.

"Президент передав мені свої повноваження з керівництва й контролю Національним військовим командуванням, прийнявши у зв`язку з цим ухвалу", - також заявив Гілані.
За словами прес-секретаря президента Пакистану, цей крок є "величезним ривком" назустріч прем`єр-міністрові та парламенту країни, які тим самим наділяються ще більшими повноваженнями.

Проте, на думку аналітиків, дії Зардарі є спробою заспокоїти критиків його політичного і військового курсу на тлі закінчення у суботу терміну амністії, яка захищала президента Пакистану від судового переслідування.
У рамках цієї амністії Зардарі й інші офіційні особи країни мають імунітет, що захищає їх від судових розглядів за звинуваченням у корупції.

Амністія, втіленням якої є декрет про національне примирення (National Reconciliation Ordinance), прийнятий в жовтні 2007 року екс-президентом Пакистану Первезом Мушаррафом, забезпечувала захист від судового переслідування більше 8 тисячам чиновників і політиків, серед яких були і Зардарі і його дружина, екс-прем`єр-міністр Беназір Бхутто, вбита в кінці 2007 року.

Верховний суд Пакистану може відновити розгляд справ за звинуваченням Зардарі в корупції, якщо суд вирішить, що ухвалення такої амністії суперечило Конституції і не було схвалене парламентом.

Сам же Зардарі заявив напередодні, що він все ще має імунітет як чинний президент країни і не турбується щодо відновлення судових розглядів проти нього.

Читайте також:

У Пакистані висунуті звинувачення посібникам мумбайських терористів

У Пакистані знищено натівські бензовози

У Гондурасі проходять непередбачувані президентські вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: