Президент Пакистану затвердив мирну угоду з талібами в долині Сват

Президент Пакистану підписав мирну угоду з бунтівниками в долині Сват. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Президент Пакистану Асиф Зардарі підписав законопроект, згідно якому закони шаріату будуть введені в долині Сват.

Раніше парламент затвердив резолюцію, згідно якої угода набирає чинності після ратифікації президентом країни. Депутати практично всіх політичних партій, представлених в парламенті, проголосували за угода з талібами. Проте з боку світських партій в країні цей законопроект викликав гостру критику .

Представник талібів Амір Іззат Хан заявив, що після ратифікації угоди таліби складуть зброю, і мир в долині Сват буде досягнутий. А представник талібів Муслім Хан заявив, що ті члени парламенту, які голосували проти законопроекту, вважатимуться віровідступниками. У деяких районах Пакистану таке звинувачення рівносильне смертному вироку.

Нагадаємо, долина Сват знаходиться в основному під контролем талібів. Тисячі її жителів покинули свої житла після початку військових дій в 2007 році. За два роки в провінції зруйновані сотні шкіл.

Шаріатські суди почали діяти в цьому районі в березні цього року, і багато місцевих жителів вітають їх появу, бачивши в них ефективну форму правосуддя. Проте вже з'явилися повідомлення про призначення цими судами суворих покарань, з якими не всі згодні.

Читайте також:

Пакистанські бойовики спалили 11 вантажівок НАТО

Смертник підірвав себе біля шиїтської мечеті

Бойовики атакували поліцейську академію в Пакистані: понад 20 загиблих

США завдали авіаудару по Пакистану: 13 загиблих

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: