Президент ПАР повідомив про готовність Каддафі до переговорів

Каддафі назвав операцію НАТО в Лівії політичним вбивством та закликав скликати позачергове засідання Ради безпеки ООН для коректування "механізмів застосування" резолюції ООН.

Джейкоб Зума
AFP
Джейкоб Зума
Лідер Джамахірії Муаммар Каддафі готовий піти на перемир'я, щоб зупинити бойові дії в Лівії. Про це заявив в понеділок, 30 тавня, президент ПАР Джейкоб Зума, який знаходиться в Тріполі в якості глави Групи високого рівня Африканського союзу (АС). Переговори з Каддафі проводилися за закритими дверями.

Лівійські ЗМІ повідомили, що в ході переговорів Каддафі в черговий раз засудив порушення резолюції ООН, що допускаються НАТО в ході міжнародної операції в Лівії. Саму операцію лівійський лідер назвав спробою політичного вбивства. Він також звернувся до Ради безпеки ООН з проханням переглянути резолюцію по Лівії.

Зума повідомив, що Каддафі висунув ті ж умови, які були неприйнятні для повстанців і призвели до краху спроб посередництва при минулому візит делегації президента ПАР в квітні.

"Каддафі готовий втілювати "дорожню карту", - зазначив Зума, кажучи про запропонований Африканським союзом план мирного врегулювання, який включає в себе припинення вогню, забезпечення можливостей для доставки гуманітарної допомоги населенню, підготовку демократичних виборів. "Каддафі наполягає на тому, щоб усім лівійцям була надана можливість домовитися між собою", - підсумував Зума.

Нагадаємо, раніше державне телебачення Лівії показало кадри зустрічі Каддафі і Зуми, яка відбулася в понеділок.

Африканський союз запропонував сторонам конфлікту "дорожню карту" з мирного врегулювання, яка була узгоджена з Каддафі, але її відкинула повстанська Перехідна національна рада (ПНР). Вона передбачає припинення вогню і введення перехідного періоду до проведення демократичних виборів. Африканський союз також виступає проти бомбардувань лівійських об'єктів авіацією НАТО.

Читайте також:

Каддафі вперше з 11 травня з'явився в ефірі лівійського ТВ (відео)

Від Каддафі втекли 120 військових на чолі з п'ятьма генералами

Британська розвідка: у Каддафі розвивається параноя, він ховається у лікарнях

Обама пообіцяв придушити режим Каддафі

ВідеоПрезидент ПАР вмовив Каддафі піти на переговори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: