За словами очільника української делегації, більшість Асамблеї проголосувала за недовіру Аграмунту.
Президент ПАРЄ Педро Аграмунт намагається ухилитись від відставки з посади.
Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова української делегації у ПАРЄ Володимир Ар'єв.
"Зранку гуде вся Асамблея. Три політгрупи - ліберали, соціалісти і консерватори - на своїх засіданнях проголосували за недовіру Аграмунту. Жодного голосу за нього! В ЄНП просто не поставили на голосування, але очевидно, що більшість теж проти того, щоб Аграмунт перебував на посаді президента ПАРЄ", - наголосив він.
За словами Ар'єва, те, що Аграмунт чіпляється за крісло, показує його безвідповідальність, а також, що європейські політики теж можуть діяти як пострадянські.
"Але тут, в Європі, це викликає шалене обурення. Тому після спілкування з колегами з інших делегацій, я зрозумів, що катастрофічні наслідки будуть не лише для Аграмунта, а й для Королівства Іспанія. Прямо завтра під час королівського візиту в ПАРЄ", - додав український представник у ПАРЄ, зазначивши, що багато хто в Асамблеї налаштований рішуче.
На думку політика, саме цього домагається РФ – показати ПАРЄ корумпованою організацією з гризотою всередині.
"Тому українська делегація працює над об'єднанням максимальної кількості колег навколо недопущення руйнування самої інституції", - запевнив Ар'єв.
Нагадаємо, скандал довкола Аграмунта розгорнувся після повідомлення про його візит до Сирії. Він визнав, що зробив помилку, коли полетів російським літаком. Аграмунт заявляв, що росіяни його обманули і підставили, а також, що добровільно у відставку він не піде.
Делегати ПАРЄ не очікували візиту їхнього президента Педро Аграмунта до Сирії на запрошення російських депутатів. Як повідомив народний депутат, член української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв, делегати ПАРЄ шоковані таким візитом.
Інформація про візит Педро Аграмунта до Сирії з'явилась 20 березня. Росія анонсувала цей захід як сигнал того, що все одно присутня у ПАРЄ, хоча вже два роки не надсилала у Страсбург список своєї делегації. А перед тим російську делегацію позбавляли голосу через анексію Криму, тоді, образившись, Росія припинила роботу у ПАРЄ, а цього року висловила бажання повернутись.