Президент Польщі Дуда ветував скандальні закони про судову реформу

У ЄС були обурені тим, що ця реформа передбачає дискримінацію за статевою ознакою і грозилися ввести санкції.

Президент Польщі Анджей Дуда скористався правом вето і заблокував два законопроекти щодо реформи судової системи країни.

Про це повідомляє Канцелярія польського президента у Twitter.

Зокрема, закони про Національну судову раду і Верховний суд передані на повторний розгляд до сейму. Третій закон - про загальні суди - Дуда підписав, хоча опозиція вимагала накласти вето і на нього.

Фотогалерея Карикатури на Качинського і лампадки: як у Польщі протестували проти судової реформи (7 фото)

Нагадаємо, Європейська комісія 29 липня запустила санкційну процедуру щодо Польщі. Причиною називається, зокрема, різний пенсійний вік в Польщі для жінок-суддів (60 років) і чоловіків-суддів (65 років). У цьому ЄК побачила дискримінацію за статевою ознакою. Крім того, в Євросоюзі незадоволені планами Польщі дати своєму голові Мін'юсту право продовжувати мандат суддів, які досягли пенсійного віку, а також відправляти у відставку і призначати голів судів.

У ніч проти 22 липня Сенат Польщі ухвалив підтриманий раніше Сеймом скандальний законопроект про реформу Верховного суду країни. Обидві палати парламенту висловилися за реформу попри різку критику з боку Європейського Союзу та масові акції протесту

ВідеоОбурені поляки протестують проти судової реформи

Залиште свій коментар