Президент Польщі не поїде на роковини катастрофи під Смоленськом

Броніслав Коморовський не збирається їхати до Росії на жалобні заходи 10 квітня. Але якщо родини загиблих захочуть це змінити, він "відкритий" для пропозицій.

Президент Польщі Броніслав Коморовський не збирається їхати до Смоленська на роковини катастрофи Ту-154. Ймовірно, він залишиться у Варшаві, повідомив його радник, професор Томаш Наленч.

За його словами, ця дата має "особистий, сімейний" характер, і участь президента у жалобних заходах буде, в першу чергу, залежати від думки сімей жертв катастрофи.

"Частина сімей хоче поїхати до Смоленська, частина там вже була - і це було для них болісно - і хоче бути у Варшаві біля трун своїх близьких. Дружина президента, як і 10 жовтня (2010 року), вирушить до Смоленська, а пан Коморовський буде в цей день у країні (в Польщі)", - сказав Наленч.

"Співробітники канцелярії президента покладуть квіти біля трун всіх 96 жертв трагедії. У тому числі біля трун Леха і Марії Качинських у Вавелі в Кракові. Президент Коморовський залишиться у Варшаві", - зазначив він.

Водночас радник зауважив, що якщо родини загиблих захочуть змінити цей сценарій, то Коморовський завжди "відкритий" для пропозицій.

Відповідаючи на запитання про те, чи планується зустріч польського і російського президентів у річницю трагедії, Наленч зазначив: "Невідомо".

"У Смоленську буде пані Коморовська. Звичайно, сім'ї були б вдячні, якби пані Світлана Мєдвєдєва приїхала туди, але це буде залежати від родин і від бажання самої пані Мєдвєдєвої бути там" , - додав він.

Наленч нагадав, що президенти мали зустрітися в Давосі. "Але президент Мєдвєдєв змушений був виїхати через теракт у Москві, і зустріч не відбулася. Однак президенти контактують, і їхні стосунки, безумовно, хороші", - зазначив радник Коморовського.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року під час заходу на посадку під Смоленськом розбився польський літак Ту-154. Усі 96 людей, які були на борту, загинули. В тому числі – президент Польщі Лех Качинський з дружиною, представники політичної і військової еліти країни. Вони прямували до Катині для участі у жалобних заходах.

Читайте також:

Варшава хоче допитати російських диспетчерів, які саджали Ту-154

Родинам жертв Смоленської трагедії запропонували 64 тисячі євро

Польща відтворить трагічний політ Ту-154 на реальному літаку

Росія: у катастрофі під Смоленськом винен екіпаж Ту-154

Біля місця загибелі Качинського хочуть збудувати турцентр для поляків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: