Президент Польщі відвідає Катинь

Через рік після Смоленської катастрофи, де загинув президент Польщі Лех Качинський, новообраний президент Коморовський планує відвідати Катинь.

Президент Польщі Броніслав Коморовський вирішив у квітні відвідати Катинь. Саме у цей час виповниться рік з дня трагедії літака Ту-154 колишнього президента Леха Качиньського, який загинув в авіакатастрофі по дорозі на траурні заходи в пам'ять про розстріляних польських офіцерів.

Візит повинен відбутися 3 квітня, в 71-ту річницю розстрілу польських військових.

"Смоленська катастрофа сталася тому, що президент Польщі і безліч поляків хотіли бути в Катині. Шок після трагедії затулив собою ті заходи і з 10 квітня про них практично не говорили ... На прохання катинських сімей він (Коморовський – ред.) хоче їхати в Катинь разом з ними", - повідомив радник Коморовського, професор Томаш Наленча.

Який вид транспорту для свого візиту вибере Коморовський не повідомляється.

Відносини Росії і Польщі, раніше затьмарені відмовою Москви визнавати провину за Катинську трагедію, остаточно погіршилися після краху літака Леха Качинського в квітні 2010 року під Смоленськом. Тоді разом з Качинським загинули всі пасажири авіалайнера, серед яких було безліч вищих польських чиновників.

Аварії літака викликала суперечки між двома державами. Москва стверджує, що провина лежить на екіпажі і пасажирів польського літака, однак Варшава, у свою чергу, покладає відповідальність на російських диспетчерів. При цьому, члени сім'ї Качинського стверджують, що катастрофа лайнера була спланованою акцією з метою убити президента Польщі.

Влада Росії каже, що розслідування трагедії завершено, при цьому Польща називає доповідь МАК односторонньою і планує провести свій політ на ТУ-154, щоб реконструювати трагедію борту Качинського.

Читайте також:

Президент Польщі не поїде на роковини катастрофи під Смоленськом

Качинський припустив, що катастрофа під Смоленськом була підстроєна

Польща не довіряє Росії і підготує свою доповідь щодо авіакатастрофи під Смоленськом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: