Президент Польщі потрапив у рейтинг найдурніших вчинків політиків країни

Лех Качинський потрапив в рейтинг найдурніших вчинків польських політиків в 2008 році.

Президент Польщі Лех Качиньський потрапив в рейтинг найдурніших вчинків польських політиків в 2008 році, складений тижневиком "Впрост", за історію, коли він з великими труднощами прилетів на дискусію лідерів ЄС по Грузії до Брюсселя в жовтні, але так і не з'явився дебатах.

Тоді глава канцелярії прем'єр-міністра Польщі Томаш Арабський ухвалив рішення забрати державний спецлітак у президента і не пустити його на саміт ЄС в Брюсселі. Адміністрація президента Польщі була змушена орендувати чартерний літак, щоб президент міг потрапити на саміт.

Арабський також включений в рейтинг журналу завдяки тому, що відібрав у президента транспорт. Екс-президент Польщі Олександр Квасневський, коментуючи скандальну історію, сказав, що "уряд зробив помилку, відмовивши в літаку Качинському і розглядаючи його візит на саміт ЄС як приватну поїздку".

"Якщо дивитися на цю ганебну історію із самого початку, то видно, що ми маємо справу з серйозним політичним конфліктом між двома особами і двома політичними таборами", - заявив він. На його думку, вся Європа спостерігала не тільки серйозну конституційну кризу в Польщі, а й боротьбу двох політиків за президентське крісло в 2010 році.

У Польщі останнім часом йде серйозна політична дискусія про компетенції президента і прем'єра. У жовтні наріжним каменем стало питання про те, хто повинен був бути главою національної делегації на саміті ЄС.

Крім того, в рейтингу опинився лідер польської опозиційної партії "Право і справедливість" і брат-близнюк глави держави Ярослав Качинський за допущені ним політичні помилки, які призвели до поразки партії на парламентських виборах і до катастрофічного падіння її популярності.

Зокрема, політики цієї партії вирішили бойкотувати два провідних польських телеканали і не давати інтерв'ю тележурналістам. На виборах до парламенту перемогла партія "Цивільна платформа" нинішнього прем'єра Польщі Дональда Туска.

За останніми опитуваннями громадської думки, за партію Туска готові голосувати більше 60% виборців, за партію Ярослава Качинського - 19%.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: