Президент Португалії розпустив парламент країни

Під тиском більшості політичних партій президент Португалії Анібал Каваку Сілва прийняв рішення про роспуск парламенту країни - Зборів Республіки. Дострокові вибори призначені на 5 червня поточного року.

Президент Португалії Анібал Каваку Сілва розпустив Збори Республіки (парламент) і призначив дострокові вибори на 5 червня поточного року. Глава держави оголосив про своє рішення після засідання Державної ради.

У ході звернення до нації президент обгрунтував свій крок тим, що в ході попередніх консультацій "всі партії виступали за розпуск Зборів Республіки і призначення парламентських виборів". Що стосується дати проведення виборів, то, за словами Анібала Каваку Сілви, на користь 5 червня висловилися більшість партій.

"Вибори пройдуть у критичний момент для життя нації", - вказав президент Португалії. Він підкреслив, що країна "одночасно стикається з політичною кризою, економічною кризою і соціальною кризою". Крім того, Португалія зіткнулася й з "безпрецедентною" фінансовою кризою.

Президент Португалії закликав політичні партії відповідально вести передвиборчу кампанію. "Вона повинна бути правдивою і строго вивіреною, - заявив він. - Ніхто не повинен обіцяти того, що неможливо виконати. Це не час для ілюзій і хибних утопій".

За словами глави держави, найгірше зараз було б "обдурити португальців і скористатися їх невдоволенням" для завоювання голосів.

Анібал Каваку Сілва також повідомив, що до формування нового уряду, який він хотів би бачити таким, що представляє широку більшість виборців, нинішній кабінет буде продовжувати виконувати свої функції. Як підкреслив глава держави, у нього є достатньо повноважень, щоб здійснювати поточне управління країною і робити для цього "те, що необхідно".

Нагадаємо, у кінці березня у відставку подав прем'єр-міністр Португалії Жозе Сократеш після того, як парламент країни більшістю голосів відхилив черговий план антикризових заходів, запропонований урядом.

За його словами, нинішньої політичної кризи можна було уникнути. "Можливо, хтось думає, що добився сьогодні перемоги в цій політичній грі... Ні, сьогодні країна програла, ніхто не виграв (після відставки)", - зазначив він.

Читайте також:

Португалія увійшла до Ради безпеки ООН

Парламентська опозиція Португалії спровокувала відставку прем'єр-міністра

Економікам Греції та Португалії напророкували повільну смерть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: